Wiadomości

Daj upust emocjom i pomaluj „helmuta”

26 września 2017, 16:28, ak
fot. Miejski Zakład Komunikacji
W sobotę w samym centrum miasta stanie czerwony „helmut”, którego mieszkańcy Gorzowa będą mogli namalować lub napisać swoje pożegnalne życzenia dla tramwajów. Happening rozpocznie się o godz. 11 przy ul. Sikorskiego.

Niedziela 1 października to bardzo ważna data dla komunikacji miejskiej w Gorzowie. Tego dnia wstrzymany zostanie ruch tramwajów w całym mieście aż na dwa lata. Przez ten czas obsługą pasażerów zajmą się autobusy komunikacji zastępczej.

- Z tej okazji zapraszam gorzowian na ostatnią przejażdżkę. W sobotę 30 września gorzowskie tramwaje będą jeździły po raz ostatni, przed planowaną w związku z inwestycjami w mieście przerwą. Od niedzieli bowiem, przez kilka miesięcy będziemy bez tramwajów, ale później pojedziemy zupełnie nowymi, po wyremontowanym torowisku, także w miejsca, gdzie dotychczas tramwaje nie docierały – zachęca prezydent Jacek Wójcicki.

Jednak ostatnia przejażdżka starymi „helmutami” to nie wszystko. Magistrat organizuje w sobotę 30 września specjalny happening „Pożegnanie z tramwajami”. Na peronie tramwajowym przy ul. Sikorskiego koło katedry zostanie ustawiony czerwony tramwaj 6EGTW (nr boczny 223), czyli tzw. „helmut”. Każdy z mieszkańców będzie mógł przyjść w godz. od 11 do 14 i namalować lub napisać swoje pożegnalne życzenie dla tramwajów. Farby do malowania oraz flamastry można przynieść ze sobą lub skorzystać, z tych przygotowanych przez Urząd Miasta na miejscu.

Tak pomalowany przez mieszkańców tramwaj wyjedzie w swój ostatni kurs na linii nr 2 w sobotę 30 września o godz. 22.39 z Wieprzyc i o 23.09 z pętli na Piaskach.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości