Wiadomości

Gorzów bez ważnego dofinansowania dla willi i szkół muzycznych

26 września 2017, 14:01, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Tylko 30 spośród 125 projektów złożonych do dwóch konkursów otrzymało wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na liście z dofinansowaniem zabrakło projektów gorzowskich. „Przebudowa Willi Jaehnego” i „Szkoły muzyczne przy ul. Warszawskiej” znalazły się na liście rezerwowej.

Władze Gorzowa złożyły 2 projekty w dwóch konkursach uruchomionych dla osi priorytetowej VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Przebudowa zabytkowej Willi Jaehnego w celu utworzenia Biblioteki Multimedialnej w Gorzowie Wielkopolskim” oraz „Szkoły muzyczne przy ul. Warszawskiej”. Jednak nie otrzymały dofinansowania.

- To absolutnie nie oznacza rezygnacji ze starań w przeprowadzeniu inwestycji. Czas ich realizacji może się jednak wydłużyć. Głównie z uwagi na konieczność poszukiwania innych źródeł dofinansowania. Bardzo żałuję, że żaden z naszych projektów nie otrzymał wsparcia finansowego, mimo iż wszystkie były dobrze przygotowane. Oznacza to dla nas jednak tyle, że musimy poszukać innych sposobów na realizację tych inwestycji, oczekiwanych przez mieszkańców - podkreślił prezydent Jacek Wójcicki.

Wnioski były przyjmowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – działające jako instytucja, organizująca konkursy. A te przeznaczone były dla projektów z zakresu infrastruktury zabytkowej, infrastruktury niezabytkowej oraz sprzętu i wyposażenia.

Projekt Gorzowa „ Przebudowa zabytkowej Willi Jaehnego w celu utworzenia biblioteki Multimedialnej w Gorzowie Wielkopolskim” znajduje się na liście rezerwowej na pozycji 37., przypisanej do kategorii infrastruktury zabytkowej. Projekt Gorzowa „ Szkoły muzyczne przy ul. Warszawskiej” znajduje się na liście rezerwowej na pozycji 10.

Prezydent Jacek Wójcicki już zapowiedział, że miasto będzie się odwoływało od decyzji ministerstwa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości