Czerwony Spichlerz nadal będzie niszczał

26 września 2017, 13:40, ak
W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbyła się licytacja Czerwonego Spichlerza. Niestety zakończyła się niepowodzeniem, a budynek nie znalazł nowego właściciela. Kolejna próba sprzedaży zaplanowana jest na początek 2018 roku.

Zabytkowy XIX-wieczny magazyn zbożowy przy ul. Grobla 1 na Zawarciu od wielu lat niszczeje. Budynek w 2011 roku kupił od miasta inwestor, który nie wywiązał się z umowy i nie zagospodarował Czerwonego Spichlerza w wyznaczonym terminie.

Dlatego też wierzyciele inwestora, ze względu na jego zobowiązania finansowe, skierowali sprawę do sądu, a budynek został zabezpieczony przez komornika. W poniedziałek 25 września w Sądzie Rejonowym przy ul. Chopina odbyła się licytacja wystawionego przez komornika Czerwonego Spichlerza. Nieruchomość została wyceniona na 321,6 tys. zł, natomiast cena wywoławcza to 241,2 tys. zł.

Tylko jedna osoba była zainteresowana kupnem zabytku. Chociaż pojawiła się w sądzie, to jednak nie przystąpiła do licytacji. Dlatego też zostanie przeprowadzona kolejna licytacja, ta ma odbyć się w przyszłym roku. Według zapowiedzi komornika, cena wywoławcza będzie obniżona o kilkadziesiąt tysięcy złotych – ma to zachęcić większą liczbę osób do kupna Czerwonego Spichlerza.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości