Co dalej z parkiem Siemiradzkiego? [zdjęcia]

26 września 2017, 13:05, ak
fot. Anna Kluwak
Do przetargu na wykonanie rewaloryzacji parku Siemiradzkiego w systemie zaprojektuj i wybuduj zgłosiły się dwie firmy. Jednak oferty złożone przez architektów są znacznie wyższe od tego, co zakładał Urząd Miasta Gorzowa.

Park Siemiradzkiego obejmuje ponad 11 hektarów i jest jednym z najbardziej zaniedbanych parków w całym Gorzowie. Dlatego też władze miasta postanowiły przywrócić mieszkańcom wartości użytkowe parku i ogłosiły przetarg na wykonanie rewaloryzacji parku Siemiradzkiego w systemie zaprojektuj i wybuduj.

To oznacza, że park zmieni całkowicie swoje oblicze. W ramach prac mają zostać zrobione trakty pieszo-rowerowe, kładka dla pieszych i rowerzystów, plac zabaw, toaleta publiczna, altany do odpoczynku oraz stojaki rowerowe. Oprócz tego ma pojawić się nowe oświetlenie, kosze na śmieci i aplikacja mobilna. „Mój Park Siemiradzkiego”. Pielęgnacji doczekają się również rośliny rosnące w parku.

Na te wszystkie prace urząd przeznaczył 4 mln 732 tys. zł. Natomiast to, co zaproponowały dwie firmy, które zgłosiły się do przetargu znacznie przewyższa budżet miasta. Najtańszą ofertę złożył Leszek Kułak budownictwo sportowe inżynieria krajobrazu za 5 mln 352 tys. zł. Druga oferta to konsorcjum Agencja Usługowa Stanisław Cap oraz Biuro Projektów Archidea projektowanie i realizacja inwestycji architekt Grzegorz Kochanowski - 7 mln 089 tys. zł.

Obecnie trwa analizowanie złożonych ofert. Jeżeli miasto uzna, że oferta droższa o 620 tys. zł może zostać wybrana, to prace w parku Siemiradzkiego ruszą wiosną, a zakończą do 30 listopada 2018 roku.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x