Wiadomości

Autobusy pojadą torowiskiem przy Chrobrego [zdjęcia]

26 września 2017, 11:49, ak
fot. Kupuję na Chrobrego
Trwają doraźne prace naprawcze na torowisku przy ul. Chrobrego w Gorzowie. Wszystko po to, aby przygotować torowisko do jazdy autobusów komunikacji zastępczej. Ta zmiana ma nastąpić już w październiku.

Kiedy tylko pojawiła się informacja o tym, że od października wstrzymany zostaje ruch tramwajów w całym mieście, głos zabrali przedsiębiorcy z Chrobrego. Podkreślali, że brak tramwajów na Chrobrego i puszczenie autobusów komunikacji zastępczej ul. Wybickiego, Armii Polskiej i Borowskiego byłoby kopniakiem marketingowym dla firm z tej ulicy, a co za tym idzie, oznaczałoby zwiększenie korków w centrum Gorzowa.

Dlatego też zwrócili się z prośbą do prezydenta Gorzowa, aby przeanalizował rozwiązanie, w którym autobusy komunikacji miejskiej miałyby jechać torowiskiem, zamiast objazdem. W efekcie, przez tygodniem na torowisku przy Chrobrego pojawiły się dwa autobusy MZK – w jednym z nich jechał prezydent Jacek Wójcicki – aby sprawdzić czy po zatrzymaniu ruchu tramwajowego będzie można tamtędy przejechać bez problemu komunikacją zastępczą.

Natomiast we wtorek 26 września na torowisku przy Chrobrego pojawił się ciężki sprzęt, wymieniane są betonowe płyty i krawężniki. - To jeszcze nic nie oznacza, bo ostatecznej decyzji nie ma. Po testach prezydent uznał jednak, że konieczna jest naprawa torowiska w newralgicznych miejscach – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również samego prezydenta miasta, który w rozmowie z portalem gorzowianin.com przyznał wprost – Trwające prace mają na celu przygotowanie torowiska do jazdy autobusów. Komunikacja zastępcza pojedzie ul. Chrobrego jak tylko uda się wzmocnić torowisko – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

To oznacza, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i prace naprawcze zakończą się w tym miesiącu, to na torowisku przy Chrobrego zobaczymy od października zamiast tramwajów – autobusy.

Co do samej przebudowy torowiska tramwajowego przy ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Roosevelta to prace mają rozpocząć się w trzecim kwartale 2018 roku i zakończyć się w czwartym kwartale 2019 roku. Na odcinku 1,7 km zostanie przebudowane nie tylko torowisko, ale również chodniki czy perony przystankowe.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

1/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

2/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

2/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

3/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

3/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

4/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

4/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

5/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

5/5 Prace na torowisku przy Chrobrego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości