Wiadomości

Murek przy wodospadzie do remontu

22 września 2017, 21:18, ak
fot. czytelnik
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie się odbudową murku na rzece Kłodawce, który został zniszczony podczas tragicznego wypadku na początku lipca. Prace mają ruszyć w przyszłym miesiącu.

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 4 rano w sobotę 1 lipca przy ul. Sikorskiego w Gorzowie. Kierowca mini roztrzaskał samochód o betonowy słup i zatrzymał się na murku nad rzeką Kłodawką. W wyniku zdarzenia, betonowy murek został doszczętnie zniszczony.

Od tamtej pory, murek nie został naprawiony, a jedynie zabezpieczony taśmą. Brak reakcji ze strony miasta nie podobał się wielu mieszkańcom oraz radnemu Grzegorzowi Musiałowiczowi, który postanowił napisać interpelację w tej sprawie.

Wiemy już, że miasto wybrało wykonawcę, a murek zostanie naprawiony w październiku. Szacowany koszt odbudowy to około 18 tys. zł. W ramach prac zostaną odbudowane betonowe słupy oraz metalowa balustrada – wszystko ma wyglądać jak przed wypadkiem.

Radny Musiałowicz dopytywał się czy przy okazji remontu, zostanie naprawiony również mur oporowy, który wykrusza się i odkształca od pionu. Jednak takie prace nie są przewidywane, ponieważ miasto nie ma zabezpieczonych środków finansowych na tę inwestycję. Możliwość przeprowadzenie naprawy muru oporowego zostanie rozpatrzona przy konstruowaniu budżetu na 2018 rok.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości