Wiadomości

Czerwony Spichlerz na licytacji komorniczej

22 września 2017, 16:21, ak
Zabytkowy budynek przy ul. Grobla w Gorzowie idzie do sprzedaży. W poniedziałek w Sądzie Rejonowym odbędzie się licytacja komornicza. Cena wywoławcza to ponad 240 tysięcy złotych.

Zabytkowy XIX-wieczny magazyn zbożowy przy ul. Grobla 1 na Zawarciu od wielu lat niszczeje. Budynek w 2011 roku kupił od miasta inwestor, który nie wywiązał się z umowy i nie zagospodarował Czerwonego Spichlerza w wyznaczonym terminie.

Dlatego też wierzyciele inwestora, ze względu na jego zobowiązania finansowe, skierowali sprawę do sądu, a budynek został zabezpieczony przez komornika.

W najbliższy poniedziałek 25 września o godz. 11 w sali 227 gorzowskiego Sądu Rejonowego przy ul. Chopina odbędzie się licytacja wystawionego przez komornika Czerwonego Spichlerza. Nieruchomość została wyceniona na 321,6 tys. zł, natomiast cena wywoławcza to 241,2 tys. zł. Każdy z chętnych przed licytacją mógł oglądać budynek, a także zapoznać się z dokumentacją.

W poniedziałek okaże się czy zabytkowy magazyn znalazł nowego właściciela i czy w końcu zostanie zagospodarowany.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości