Pomoc w nocy uzyskamy od razu w szpitalu

21 września 2017, 11:07, red
fot. Anna Kluwak
Dobra wiadomość dla pacjentów. Od 1 października osoby chcące skorzystać z opieki ambulatoryjnej w nocy lub w weekendy i święta nie będą już musiały jechać do przychodni przy ul. Piłsudskiego, a pomoc uzyskają od razu w szpitalu przy Dekerta

Od niedzieli 1 października zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, czyli ustawa wprowadzająca tzw. sieć szpitali. Do zmian przygotowuje się także Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Dzięki temu, pacjent będzie miał zapewnione nie tylko leczenie szpitalne, ale również dostęp do poradni specjalistycznych i rehabilitację. Ponadto skróceniu mają ulec kolejki do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i w izbach przyjęć.

Jednak najważniejszą zmianą jest to, że przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą prowadzone obok SOR-ów i izb przyjęć – to wszystko ma poprawić dostępność świadczeń dla pacjentów.

Również w Gorzowie zostaną wprowadzone zmiany. Do tej pory, jeżeli ktoś chciał uzyskać pomoc w godz. od 18 do 8 rano lub w weekendy musiał najpierw jechać do ambulatorium przy ul. Piłsudskiego, gdzie otrzymywał skierowanie, a dopiero następnie na SOR. To wszystko wiązało się ze stratą czasu i często ze sporymi nerwami.

Natomiast od 1 października pacjenci będą uzyskiwali pomoc od razu w punkcie podstawowej opieki zdrowotnej, który będzie znajdował się przy izbie przyjęć szpitala przy ul. Dekerta. Jak zapewniają władze szpitala, nie wpłynie to na wydłużenie kolejek, a każdy pacjent otrzyma pomoc.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości