Nowy system segregacji śmieci od 1 grudnia

16 września 2017, 08:01, ak
fot. grupa-eneris.pl
Gorzowscy radni zdecydowali, że nowy system segregacji odpadów będzie obowiązywał od grudnia. Mieszkańcy Gorzowa oraz gmin ościennych będą musieli liczyć się z tym, że śmieci będą segregowane na pięć frakcji.

W czwartek 14 września informowaliśmy, że zarząd Związku Celowego Gmin MG6 planuje wprowadzenie nowego systemu segregacji odpadów jeszcze w tym roku. Nowa rewolucja śmieciowa ma ułatwić mieszkańcom Gorzowa i gmin ościennych segregację odpadów na pięć frakcji – papier, szkło, plastik/metal, bio oraz zmieszane. Co istotne, opłaty za wywóz śmieci nie zmienią się.

W piątek 15 września gorzowscy radni zdecydowali, że nowy system segregowania odpadów będzie obowiązywał od 1 grudnia. - W związku z decyzją zarządu Związku Celowego Gmin MG-6 o podpisaniu aneksu do umowy na odbiór odpadów i zagospodarowanie odpadów z sektora I, wydłużającego obowiązywanie umowy do 30 listopada, niezbędnym stało się ustalenie dla tego sektora odmiennej daty wejścia w życie regulacji zawartych w przedmiotowej uchwale – czytamy w uzasadnieniu.

Co istotne, zwiększenie liczby pojemników w altanach śmieciowych nie będzie wiązało się z żadnymi podwyżkami opłat za wywóz śmieci. Stawka zostaje ta sama – 13 zł za odpady segregowane i 19 zł na odpady niesegregowane.

Co do osób mieszkających w domkach jednorodzinnych, nie muszą się obawiać, że przed ich posesją stanie nagle 5 kubłów na śmieci – nic z tego. Jeżeli właściciel domu jednorodzinnego zdecyduje się na segregację śmieci, to dostanie jeden kubeł i cztery worki. Natomiast osoby niesegregujące dostaną wyłącznie czarny kubeł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości