Wiadomości

Nowy system segregacji śmieci od 1 grudnia

16 września 2017, 08:01, ak
fot. grupa-eneris.pl
Gorzowscy radni zdecydowali, że nowy system segregacji odpadów będzie obowiązywał od grudnia. Mieszkańcy Gorzowa oraz gmin ościennych będą musieli liczyć się z tym, że śmieci będą segregowane na pięć frakcji.

W czwartek 14 września informowaliśmy, że zarząd Związku Celowego Gmin MG6 planuje wprowadzenie nowego systemu segregacji odpadów jeszcze w tym roku. Nowa rewolucja śmieciowa ma ułatwić mieszkańcom Gorzowa i gmin ościennych segregację odpadów na pięć frakcji – papier, szkło, plastik/metal, bio oraz zmieszane. Co istotne, opłaty za wywóz śmieci nie zmienią się.

W piątek 15 września gorzowscy radni zdecydowali, że nowy system segregowania odpadów będzie obowiązywał od 1 grudnia. - W związku z decyzją zarządu Związku Celowego Gmin MG-6 o podpisaniu aneksu do umowy na odbiór odpadów i zagospodarowanie odpadów z sektora I, wydłużającego obowiązywanie umowy do 30 listopada, niezbędnym stało się ustalenie dla tego sektora odmiennej daty wejścia w życie regulacji zawartych w przedmiotowej uchwale – czytamy w uzasadnieniu.

Co istotne, zwiększenie liczby pojemników w altanach śmieciowych nie będzie wiązało się z żadnymi podwyżkami opłat za wywóz śmieci. Stawka zostaje ta sama – 13 zł za odpady segregowane i 19 zł na odpady niesegregowane.

Co do osób mieszkających w domkach jednorodzinnych, nie muszą się obawiać, że przed ich posesją stanie nagle 5 kubłów na śmieci – nic z tego. Jeżeli właściciel domu jednorodzinnego zdecyduje się na segregację śmieci, to dostanie jeden kubeł i cztery worki. Natomiast osoby niesegregujące dostaną wyłącznie czarny kubeł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości