Wiadomości

Dworzec marzeń za 11 mln zł

14 września 2017, 08:00, ak
fot. Anna Kluwak
W środowy wieczór odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące przebudowy dworca PKP w Gorzowie. Uczestnicy podrzucili pomysły Polskim Kolejom Państwowym na to, jak w przyszłości ma wyglądać gorzowski dworzec.

Dworzec kolejowy w Gorzowie nie należy do najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych, jednak w ciągu najbliższych trzech lat ma to się zmienić. Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przebudowę gorzowskiego dworca na przełomie 2019/2020 roku.

Zanim jednak Polskie Koleje Państwowe S.A. przystąpią do prac projektowych, postanowiły zapytać o zdanie mieszkańców Gorzowa. Dlatego też w środowy wieczór w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej odbyły się specjalne warsztaty kreatywne dotyczące przebudowy gorzowskiego dworca. Osoby, które pojawiły się na spotkaniu przedstawiły swoje pomysły i to jak widziałyby ten budynek w przyszłości.

Jaki jest dworzec marzeń gorzowian? Przede wszystkim funkcjonalny i przyjazny wszystkim – od osób niepełnosprawnych, poprzez matki z dziećmi, seniorów aż do osób podróżujących ze zwierzętami. Ponadto w budynku dworca powinna pojawić się specjalna strefa wypoczynkowa, punkt apteczny, strefa restauracyjna, punkt PTTK oraz informacja turystyczna i kolejowa, a także wypożyczalnia rowerów. Oprócz prac wewnątrz, odnowiona ma być również elewacja budynku.

- Te wszystkie sugestie mieszkańców Gorzowa będziemy brali pod uwagę podczas tworzenia projektu. Dodatkowo będziemy analizowali ankiety, które wypełniali podczas spotkania. To pozwoli nam na stworzenie dworca nowoczesnego i przyjaznego dla wszystkich – komentuje Paweł Wróblewski z biura inwestycji PKP S.A.

Przebudowa dworca ma kosztować około 11 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.  

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości