Grzybiarz zgubił się w lesie

9 września 2017, 09:34, red
Policjanci z Gorzowa pomogli mężczyźnie, który podczas wyprawy na grzyby zgubił się w lesie w okolicach Lubiszyna. Mężczyzna z powiatu pyrzyckiego został odnaleziony cały i zdrowy.

W piątek 8 września dwóch mieszkańców powiatu pyrzyckiego zdecydowało się na wycieczkę do lasu w gminie Lubiszyn, aby zebrać grzyby. Mężczyźni około godziny 13 rozdzielili się i przez godzinę osobno szukali grzybów. Punktem zbiórki miało być miejsce zaparkowania samochodu, który pozostawili na skraju lasu.

Po godzinie 14 z lasu wyszedł tylko jeden z mężczyzn, a drugiego, który był jednocześnie kierowcą auta nigdzie nie było. Zaniepokojony losem kolegi, mężczyzna najpierw zaczął szukać go na własną rękę. Gdy to nie dawało rezultatu, zadzwonił na numer 112.

- Ta informacja została przekazana dyżurnemu gorzowskiej komendy, który na miejsce zdarzenia wysłał policyjne patrole, wśród nich dzielnicowych i przewodnika wraz z psem służbowym, aby odszukali zagubionego grzybiarza. Okazało się również, że zgłaszający nie zna numeru telefonu do swojego zagubionego kolegi. Przy współpracy z policjantami z Pyrzyc udało się ustalić numer do mężczyzny – komentuje Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dyżurny gorzowskiej policji koordynował poszukiwania i nawiązał kontakt telefoniczny z zagubionym grzybiarzem. Dzięki jego świetnej orientacji w terenie i znajomości okolicznych lasów wskazówki, które na bieżąco przekazywał mężczyźnie okazały się trafne, a przede wszystkim skuteczne. Dzięki nim, zagubiony grzybiarz dotarł do leśnej drogi, którą właśnie sprawdzali dzielnicowi z Komisariatu II KMP w Gorzowie Wlkp. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało i skończyło się na kilku godzinach niepewności oraz dodatkowych kilometrach marszu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości