Wiadomości

Kierowcy jeżdżą jak chcą na Chrobrego

8 września 2017, 10:28, red
fot. czytelniczka Marzena
Pomimo nakazu jazdy na wprost z mostu Staromiejskiego w ul. Chrobrego, wielu kierowców po prostu ignoruje doskonale widoczny znak. Wśród osób, które łamią przepisy są nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale nawet kierowcy autobusów.

- Po raz kolejny piszę do was jak nasi kierowcy samochodów osobowych i autobusów stosują się do zmiany ruchu na moście Staromiejskim. Pomimo zakazu, kierowcy skręcają w lewo i blokują cały ruch na moście. Jadący przede mną kierowca autobusu PKS miał gdzieś, że blokuje ruch i tworzą się ogromne korki już od ronda św. Jerzego – podkreśla w wiadomości nasza czytelniczka Marzena.

Jak się okazuje, takich kierowców, którzy nie stosują się do znaku C-5, czyli nakazu jazdy na wprost jest wielu. Nieliczni z nich zostają zatrzymani przez policję i ukarani mandatem oraz punktami karnymi. - Każdy, kto ignoruje znak nakazu jazdy na wprost i skręca w lewo w ul. Spichrzową musi liczyć się za mandatem karnym w wysokości 250 zł i 5 punktami karnymi – komentuje Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Miejski inżynier ruchu przyznaje, że znak nakazu jazdy na wprost obowiązuje wszystkich kierowców bez wyjątku. - Zastanawialiśmy się czy nie pozwolić na skręt w lewo, jednak to spowodowałoby zatrzymanie ruchu na moście Staromiejskim i rondzie św. Jerzego. Dlatego ważne jest, aby kierowcy stosowali się do znaków i nie generowali niepotrzebnych korków – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości