Wiadomości

Osiedle Europejskie bez komunikacji miejskiej

7 września 2017, 16:25, ak
fot. czytelnik
Mieszkańcy osiedla Europejskiego w Gorzowie chcieliby skomunikowania z resztą miasta za pomocą autobusów czy nawet tramwajów. Jak się okazuje, takie rozwiązanie nie jest możliwe.

Osiedle Europejskie, to drugie tuż obok Górczyna prężnie rozwijające się osiedle w Gorzowie. Bloki na Europejskim rosną jak grzyby po deszczu, przez co przybywa tam mieszkańców. Dlatego też osoby, które decydują się zamieszkać na najmłodszym w mieście osiedlu, chciałyby aby było lepiej dostępne i skomunikowane z resztą Gorzowa.

Obecnie, jeżeli ktoś chce dojechać komunikacją miejską na os. Europejskie, to musi skorzystać z autobusu np. linii 101 czy 104 i wysiąść na rondzie Szczecińskim, a następnie przejść spory kawałek pieszo.

Dlatego też jeden z mieszkańców zapytał się władz Gorzowa czy miasto ma w ogóle zamiar rozbudować sieć transportową na os. Europejskie. - Miasto będzie realizowało projekt rozbudowy sieci tramwajowej na os. Górczyn. Jednocześnie rozwija się os. Europejskie, które również potrzebuje dostępu do komunikacji miejskiej. Dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy miasto posiada plan sieci transportowej wraz z tramwajami dla tego rejonu? - dopytuje jeden z mieszkańców Gorzowa.

- Pomysł budowy linii tramwajowej na osiedlu Europejskie nie był rozważany, ponieważ osiedle Górczyn jest znacznie większe, a infrastruktura drogowa jest przystosowana do budowy trakcji tramwajowej. Nie bez znaczenia się również potoki pasażerskie, jakie generuje os. Górczyn. Obecnie obserwowany ruch pasażerski w ciągu ul. Konstytucji 3 Maja i ul. Myśliborskiej nie jest na tyle duży, aby rozważać budowę linii tramwajowej na os. Europejskie – przyznaje Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta Gorzowa.

Jeżeli nie tramwaj, to może autobus? Niestety, na obsługę osiedla autobusami MZK mieszkańcy też nie mogą liczyć. Wszystko przez to, że całe osiedle źle zostało zaprojektowane. - Należy zauważyć, że projektanci os. Europejskiego "zapomnieli" o potrzebach obsługi mieszkańców przez komunikację miejską. Układ drogowy, nawierzchnia z kostki betonowej, zbyt wąskie ulice, progi zwalniające, brak miejsca na pętlę autobusową, brak zatok przystankowych. To wszystko jest przeszkodami w uruchomieniu komunikacji miejskiej na tym osiedlu – podkreśla sekretarz miasta.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości