Pijany kierowca z zakazem wiózł marihuanę

6 września 2017, 11:11, red
fot. Marcin Kluwak
Policjanci z Gorzowa zatrzymali we wtorkowy wieczór kierowcę osobowego opla, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna przewoził w samochodzie pasażera i krzak marihuany.

Wszystko działo się we wtorkowy wieczór 5 września około godz. 21 na osiedlu Górczyn. Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał informację o kierowcy osobowego opla, który może być nietrzeźwy.

Na miejsce pojechał patrol, który zatrzymał poszukiwany pojazd przy ul. Obrońców Pokoju. Za kierownicą siedział 31-letni mężczyzna, który okazał się kompletnie pijany. - Informacja o jego nietrzeźwości potwierdziła się. Alkomat wskazał ponad dwa promile. W samochodzie znajdował się także 30-letni pasażer – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W czasie drogowej kontroli policjanci zwrócili uwagę na krzew przewożony na tylnym siedzeniu opla. Okazało się, że była to marihuana. Funkcjonariusze dokonali także sprawdzenia dokumentów i tożsamości mieszkańców jednej z podgorzowskich miejscowości. 31-letni mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, ponieważ miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca opla noc spędził w gorzowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i z orzeczonym zakazem sądowym, a do tego odpowie za posiadanie marihuany.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości