Wiadomości

Będzie kara dla Wrocławia?

5 września 2017, 13:15, red
Będzie kara za niewłaściwe przygotowanie toru? Jak donosi portal sportowefakty.wp.pl, klub z Wrocławia może zostać ukarany grzywną, a osoby odpowiedzialne za stan toru mogą zostać zawieszone.

Nie będzie to miało oczywiście wpływu na ostateczny wynik zakończonych już zawodów, ale władze żużlowej Ekstraligi zapowiadają, że przeciwko Sparcie prowadzone będzie postępowanie. Klub ma odpowiedzieć za błąd w sztuce.

- Z Ekstraligi Żużlowej docierają głosy, że skoro mecz miał status zagrożonego, to może nie trzeba było robić w sobotę treningu. Wrocławski klub mógł bowiem przewidzieć, że mogą być kłopoty z ponownym przygotowaniem nawierzchni na niedzielę. W trakcie zawodów zarządzono dwie dodatkowe kosmetyki toru, które jednak niewiele dały – czytamy na łamach portalu.

Co może grozić klubowi z Wrocławia? Według portalu najbardziej prawdopodobna jest kara finansowa. - Regulamin mówi, że za takie wykroczenie możliwa jest grzywna od 50 do 150 tysięcy złotych. W najlepszym razie wrocławianie mogą dostać karę w zawieszeniu. Trzeba jednak pamiętać, że dwie takie już w tym sezonie otrzymali, więc tym razem może nie być taryfy ulgowej – czytamy na stornach internetowych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości