Wiadomości

Skrajne oferty na projekt hali widowiskowo-sportowej

4 września 2017, 14:02, ak
fot. Marcin Kluwak
Chociaż budowa samej hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie ruszy w 2019 roku, to do tego czasu zarząd spółki Słowianka musi wybrać projektanta hali, a następnie wykonawcę robót. Obecnie trwa analiza oferty jeżeli chodzi o docelowy projekt budynku

W lipcu zostały zaprezentowane wizualizacje hali sportowo-widowiskowej, która ma zostać wybudowana w bezpośrednim sąsiedztwie basenu przy ul. Słowiańskiej. Nowy budynek ma nawiązywać wizualnie do całego kompleksu Słowianki.

Chociaż faktyczne prace przy budowie obiektu mają ruszyć dopiero w pierwszym kwartale 2019 roku, to w międzyczasie musi zostać wybrany wykonawca projektu hali oraz firma, która zajmie się robotami budowlanymi.

Obecnie spółka analizuje oferty, które wpłynęły do Słowianki na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie. Co istotne dokumentację projektową należy wykonać w oparciu o koncepcję urbanistyczno-achitektoniczną, która została przedstawiona w lipcu.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, które zaproponowały skrajnie różne oferty na wykonanie dokumentacji. Jest to firma Pas Projekt Nadarzyna, która zaoferowała 861 tys. zł, pracownia architektoniczna "Archimedia" z Poznania 1,709 mln zł oraz firma MD Polska ze Szczecina 2,029 mln zł. Natomiast spółka przeznaczyła na sfinansowanie projektu 1,845 mln zł.

Wykonawcę który zajmie się przygotowaniem projektu powinniśmy poznać w ciągu miesiąca. Firma, która wygra przetarg będzie musiała do 30 kwietnia 2018 roku opracować projekt budowlany wraz z prawomocnym uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz do 30 czerwca 2018 roku opracować projekt wykonawczy, specyfikację techniczną oraz kosztorysy. Oprócz tego firma będzie pełniła bieżący nadzór nad zgodnością wykonywania robót z wymaganiami dokumentacji projektowej oraz będzie uczestniczyła w odbiorach końcowych.

Kiedy gotowa będzie dokumentacja projektowa, zarząd Słowianki będzie mógł wystąpić do ministerstwa sportu o dofinansowanie inwestycji. Wtedy też ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót.

- Myślę, że w pierwszym kwartale 2019 roku będziemy mogli wbić pierwszą łopatę na placu budowy. Same roboty potrwają trzy lata, a cała inwestycja będzie warta 60 mln zł. Natomiast z ministerstwa dostaniemy 50-procentowe dofinansowanie – komentuje Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości