Wiadomości

Nosorożec nie będzie symbolem Gorzowa

4 września 2017, 12:31, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Gorzów będzie miał nową maskotkę – taka informacja pojawiła się w jednej z lokalnych rozgłośni radiowych. Zamiast Gorzusia nowym symbolem miasta miałby być Stefan lub Stefania, czyli nosorożec. Gorzowski magistrat dementuje te informacje.

W niedzielę jedna z lokalnych rozgłośni radiowych podała informację, że Gorzów będzie miał nową maskotkę. Tym samym orzeł Gorzuś, który był symbolem Gorzowa od 2005 roku miał zostać zastąpiony Stefanią lub Stefanem, czyli nosorożcem, którego szczątki zostały odkryte podczas prac przy budowie obwodnicy miasta. I to właśnie nosorożec miałby promować teraz Gorzów.

Do sprawy odniósł się gorzowski magistrat, który dementuje te informacje i podkreśla, że nosorożec nie zastąpi Gorzusia. A sama maskotka nosorożca to pomysł Wydziału Promocji Urzędu Miasta na wyłącznie promocyjne wykorzystanie odkrytego w 2016 roku szkieletu nosorożca.

- Nie ma i nie było żadnych planów i pomysłów na nosorożca jako symbolu Gorzowa! Ta informacja to wynik nadinterpretacji mojej wypowiedzi dla radiowej redakcji. Słowo „symbol” w wypowiedzi użyte było wyłącznie w wymiarze symbolu promocyjnego. Obecnie podobnym „symbolem” jest na przykład kaseta stilonowska – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta.

Obecnie powstała już książeczka dla dzieci o nosorożcu, kolejnym krokiem mogłaby być być produkcja nosorożca w formie pluszowego gadżetu promocyjnego miasta, który byłby jednym z wielu. Jednak nosorożec na pewno nie stanie się symbolem miasta, który miałby promować Gorzów w kraju.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości