Wiadomości

Ścieżka rowerowa do strefy jednak w przyszłym roku

3 września 2017, 13:57, ak
Jeszcze w tym roku miała powstać ścieżka rowerowa przy ul. Szczecińskiej, a trakt przy ul. Podmiejskiej miał zostać wyremontowany. Niestety przetarg na wybranie wykonawcy został unieważniony. Teraz władze Gorzowa ogłosiły kolejne postępowanie.

Na początku lipca gorzowski magistrat ogłosił przetarg na wybranie firmy, która zajmie się pracami przy ul. Szczecińskiej i Podmiejskiej. Jeżeli chodzi o ul. Szczecińską, to tam ma powstać zupełnie nowa ścieżka rowerowa od granic miasta do skrzyżowania z ul. Mosiężną za 1,019 mln zł. Z kolei na Podmiejskiej ścieżki rowerowe mają zostać przebudowane po obu stronach jezdni na odcinku od ronda Sybiraków do ulicy Podmiejska Boczna za 360 tys. zł. Obie inwestycje miały zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

Niestety w sierpniu przetarg został unieważniony, ponieważ zgłosiła się tylko jedna firma, która nie spełniła wymogów magistratu. Firma Infrakom nie zaproponowała żadnej oferty co do ul. Podmiejskiej, a cena budowy ścieżki rowerowej na Szczecińskiej przewyższała kwotę, którą miasto przeznaczyło na tę inwestycję o ponad 100 tys. zł. Warunkiem wygrania postępowania było natomiast złożenie kompletnej oferty na realizację obu ścieżek rowerowych.

O tym, jak ważna jest budowa traktu rowerowego przy ul. Szczecińskiej przypomina nasz czytelnik. - Sam pracuję w jednej z firm w strefie ekonomicznej i chciałbym, aby droga dla rowerów w końcu tam powstała. Tym bardziej, że budują się tam kolejne zakłady pracy, a rozpoczęcia budowy ścieżki rowerowej nie widać – komentuje czytelnik Łukasz.

Jak się okazało, gorzowski magistrat ogłosił właśnie kolejny przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się budową ścieżki przy ul. Szczecińskiej oraz przebudową ścieżki przy ul. Podmiejskiej. Nowością jest to, że w zamówieniu pojawiła się jeszcze jedna ścieżka rowerowa - przy ul. Walczaka od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ronda Gdańskiego.

Chętne firmy mogą składać swoje oferty do czwartku 14 września. Wykonawca powinien zostać wybrany w ciągu miesiąca. Natomiast same prace powinny zostać zakończone do 29 czerwca 2018 roku.

Firma, która wygra przetarg będzie miała za zadanie wybudowanie przy ul. Szczecińskiej 1525 metrów trasy dla rowerzystów. Ścieżka ma być dwukierunkowa o szerokości 2 metrów, natomiast w niektórych miejscach jednokierunkowa o szerokości 1,5. Oczywiście trakt rowerowy będzie miał nawierzchnię asfaltową. Oprócz ścieżki, zostanie wybudowany również chodnik. Natomiast przy ul. Podmiejskiej będą to poprawki kosmetyczne i wymiana nawierzchni z kostki brukowej.

Natomiast co do ścieżki rowerowej przy ul. Walczaka, to prace obejmą budowę 2,4 km nowej ścieżki rowerowej i chodnika oraz przebudowę istniejącej ścieżki rowerowej i skrzyżowań z ul. Widok, Stilonową i Energetyków.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości