Wiadomości

Kto zrobi nowe torowisko na Walczaka?

2 września 2017, 11:58
fot. archiwum
Do przetargu na przebudowę torowiska przy ul. Walczaka zgłosiły się cztery firmy. Jednak wszystkie zaproponowane kwoty są wyższe od budżetu jakie miasto przeznaczyło na tę inwestycję. Teraz magistrat przeanalizuje oferty.

Od ponad roku przy ul. Walczaka na próżno szukać tramwaju. Niestety, kursowanie tramwajów nie zostanie wznowione przez najbliższe dwa lata. Przez ten czas miasto chce zrealizować plan transportowy, czyli przede wszystkim remont i przebudowę torowisk w kilku miejscach w mieście.

Jedną z inwestycji wchodzącą w skład planu transportowego jest również przebudowa torowiska przy ul. Walczaka, która dotyczy około kilometrowego odcinka od stacji paliw Shell do ronda Gdańskiego.

Do ogłoszonego przetargu zgłosiły się cztery firmy, jednak wszystkie oferty które zaproponowały są wyższe od kwoty przeznaczonej na ten cel przez miasto, czyli 17,7 mln zł. Najtańsza oferta jest wyższa o 700 tys. zł, natomiast najdroższa aż o 3,2 mln zł.

Firmy zaproponowały następujące kwoty - 20,3 mln zł Trakcja PRKII S.A., 20,9 mln zł konsorcjum Balzola Polska Sp. z o.o., 18,4 mln zł ZUE S.A i 19,1 mln zł konsorcjum Progreg InfraCity Sp. z o.o. Teraz przed urzędnikami analiza złożony ofert i tego czy miasto może zapłacić za przebudowę torowiska więcej, niż zakładało.

Firma, która wygra przetarg na odcinku od stacji paliw Shell do ul. Dowgielewiczowej będzie musiała przebudować torowisko i trakcję tramwajową., wybudować nowe perony tramwajowe, przebudować zjazdy i sygnalizację świetlną oraz wybudować chodnik. Natomiast na odcinku od ul. Dowgielewiczowej do ronda Gdańskiego ma zostać przebudowane torowiska z trakcją tramwajową oraz wybudowany chodnik i nowe oświetlenie.

Wykonawca będzie miał czas do 28 grudnia 2018 roku na zakończenie prac.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości