Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2017, 08:55, inf. prasowa
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W piątek 1 września, w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej, prezydent miasta Jacek Wójcicki wspólnie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem złożyli kwiaty na gorzowskim cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej w Gorzowie.

- Nigdy więcej wojny! Oby już nigdy ludzie nie musieli płaci ceny najwyższej za wolność naszą i waszą. Niech rządzi nami zgoda i pokój – zaapelował Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Prezydent Wójcicki wspólniez wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem złożył kwiaty pod pomnikiem Polaków, ofiar największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata, który znajduje się na gorzowski cmentarzu.

Punktualnie o godzinie 12.00, dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej, na terenie miasta zostaną włączone syreny alarmowe. Będą nadawały dźwięk ciągły, trwający minutę.

​1 września jest jedną z najbardziej dramatycznych dat w historii Polski. Właśnie tego dnia, 78 lat temu, wojska niemieckie zaatakowały Polskę, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w historii. II wojna światowa pochłonęła ok. 55 mln ofiar, trwała od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 r. Walki toczyły się w Europie, w Afryce i w Azji oraz na wszystkich oceanach.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości