Wiadomości

Lemoniada marki Hania podbiła serca gorzowian

30 sierpnia 2017, 22:30, mk
Ponad 425 złotych udało się uzbierać Hani, mieszkańce osiedla Dolinki, która któregoś dnia zamarzyła, żeby sprzedawać lemoniadę. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży lemoniady młoda gorzowianka przeznaczy na schronisko dla psów.

12-letnia Hania na realizację swojego marzenia zużyła ponad 20 kilogramów cytryn. Powstało z tego 65 litrów lemoniady, która bardzo szybko zyskała swoich zwolenników. Pierwszy lemoniadę marki Hania spróbował wiceprezydent Gorzowa – Jacek Szymankiewicz. To on odwiedził Hanię w pierwszym dniu jej działalności i kibicował do samego końca.

Hania marzyła o sprzedawaniu lemoniady od dwóch lat. - Pewnego wieczoru oglądałyśmy jakiś amerykański film. Hania nagle wstała i powiedziała, że ona zrobi lemoniadę, wyjdzie na dwór i będzie ją sprzedawać. Musiałam jej wytłumaczyć, że to nie takie proste i trzeba mieć odpowiednie pozwolenia oraz zgodę prezydenta. Myślałam, że to wszystko ostudzi jej zapał i zapomni o tym pomyśle - wspomina Agnieszka Wiśniewska, mama Hani. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko. Hania napisała list do prezydenta Gorzowa, a ten zgodził się na sprzedaż lemoniady.

Hania wystartowała ze sprzedażą w poniedziałek – 14 sierpnia. Akcja miała być prowadzona przez tydzień. Jednak zainteresowanie lemoniadą przeszło najśmielsze oczekiwania młodej gorzowianki. Dlatego akcja została przedłużona do 25 sierpnia. Teraz pora na podsumowania. - Jest mi bardzo miło poinformować, że podczas akcji "Hania sprzedaje lemoniadę" lub jak kto woli "Lemoniada marki Hania" udało mi się zebrać kwotę 425,50 zł. Dochód, zgodnie ze złożoną przeze mnie obietnicą przeznaczę na cel charytatywny. Będzie to Schronisko dla zwierząt Azorki w Gorzowie Wlkp. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji tego marzenia i kupili lemoniadę (nawet gdy trzeba było stać w kolejce). Dziękuję też za wszystkie ciepłe i miłe słowa wsparcie – pisze na swoim profilu na FB 12-letnia Hania.

Fotoreportaż


1/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

1/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

2/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

2/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

3/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

3/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

4/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

4/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

5/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

5/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

6/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

6/6 Lemoniada od 12-letniej Hani

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości