Pociągiem z Gorzowa dojedziemy nawet do Przemyśla!

30 sierpnia 2017, 14:58, red
fot. Anna Kluwak
Wiemy już w jakim kierunku pojadą gorzowianie od grudnia 2017 roku. PKP intercity oficjalnie nie zaprezentowało jeszcze nowej siatki połączeń, ale portal gorzowianin.com dotarł do projektowanego rozkładu jazdy pociągów.

Na wstępnie zaznaczamy, że są to wciąż nieoficjalne informacje, ale śmiało można powiedzieć, że jeżeli chodzi o nasze miasto niewiele się w tej kwestii zmieni. Po nieudanym starcie w grudniu 2016 roku i wielu perypetiach związanych z punktualnymi odjazdami i przyjazdami, TLK Kociewie do Gdyni na stałe wpisał się już w kolejowy krajobraz Gorzowa. Tak też będzie po 10 grudnia. TLK Kociewie ma wyruszyć z Gorzowa o 6:15 i oprócz wagonów do Gdyni będzie prowadził też bezpośrednie wagony do... Przemyśla! Wagony w Krzyżu dołączane będą do składu IC Mehoffer. Pociąg pojedzie przez Poznań, Wrocław, Częstochowę, Kraków i Rzeszów.

Do Warszawy pojechać mamy też pociągiem o nazwie Podkowiński. Z Gorzowa wyjeżdżać ma około 15:12, a w stolicy będzie po 21:00. Obecnie skład o nazwie Podkowiński kursuje ze Szczecina Głównego do Warszawy Wschodniej. Jest to pociąg uruchamiany w kategorii Express IntreCity. Jak będzie od grudnia i czy do Gorzowa zawita w końcu pociąg wyższej kategorii niż tylko TLK? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Trzecim pociągiem uruchamianym przez spółkę Intercity ma być TLK/IC Uznam. Będzie to nocne połączenie do Lublina przez Warszawę Wschodnią. Pociąg z naszego miasta wyruszać będzie kilka minut po 23:00, w stolicy będziemy wcześnie rano. W projekcie nowego rozkładu jazdy możemy przeczytać, że pociąg prowadzić będzie wagony bezpośrednie do Lublina, lecz według naszych informacji będzie to dopiero możliwe po zakończeniu remontu na trasie Warszawa – Lublin.

Jeżeli chodzi o siatkę połączeń regionalnych, to w tej kwestii praktycznie nic się nie zmieni. Ilość pociągów uruchamianych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego pozostanie na tym samym poziomie. W dalszym ciągu będą to trzy pary pociągów do i z Poznania, regionalne połączenia z Krzyżem i Zieloną Górą oraz jeden bezpośredni pociąg do stolicy Niemiec.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości