Gorzowianie też będą mieli swoją kartę mieszkańca

29 sierpnia 2017, 10:54, Anna Kluwak
Obecnie w gorzowskim magistracie trwają prace nad przygotowaniem Karty Mieszkańca Gorzowa, która zapewni osobom zameldowanym w mieście szereg ulg i zniżek. Karta ma być gotowa w przyszłym roku.

Gorzów Wielkopolski jest jednym z tych miast wokół którego prężnie rozwijają się gminy ościenne. Wiele osób swoje życie zawodowe lokuje w samym mieście, jednak po godzinach pracy wyjeżdżają i osiedlają się m.in. w Kłodawie, Baczynie czy Deszcznie.

Dlatego też radni Platformy Obywatelskie zwrócili się do prezydenta Gorzowa z prośbą o wprowadzenie Karty Mieszkańca, która wiązałaby się z wieloma udogodnieniami w różnych aspektach życia i zachęciłaby do mieszkania w Gorzowie. - To nie tylko zniżki na korzystanie z usług oferowanych przez miasto, ale również dostęp do systemu informatycznego, które pozwoli na głosowanie w budżecie obywatelskim, płacenie podatków od nieruchomości, zapisywanie dzieci do przedszkoli czy na zajęcia artystyczne – podkreślają radni.

Tego typu kartę posiadają już m.in. mieszkańcy Poznania, Malborka, Krakowa, Katowic, Warszawy czy nawet Tarnowa Podgórnego, a także mieszkańcy podgorzowskiego Deszczna.

Jak się okazuje, w Urzędzie Miasta Gorzowa trwają już przygotowania do realizacji projektu Karta Mieszkańca Gorzowa. Jak podkreśla prezydent Jacek Wójcicki, gorzowski magistrat inspiruje się programami działającymi z powodzeniem w innych samorządach oraz sprawdzonym już w Gorzowie programem "Karta Seniora", który docelowo ma być jednym z wariantów Karty Mieszkańca.

- Do projektu planujemy włączyć funkcjonujące już w mieście programy, przewidujący ulgi, zniżki lub inne preferencyjne warunki korzystania z usług i zakupów. To m.in. program Tania działka budowlana, Karta dużej rodziny, karta seniora oraz platforma edukacyjna która zacznie działać od września. Ponadto w ramach projektu chcemy wprowadzić pakiet zniżek i ulg dla pasażerów komunikacji miejskiej oraz dla kierowców korzystających ze strefy płatnego parkowania. Ważnym elementem programu będzie również szeroki katalog ulg i zniżek zaproponowany przez lokalnych przedsiębiorców, którzy będą partnerami Karty Mieszkańca Gorzowa – opowiada Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Karta Mieszkańca Gorzowa jest na etapie projektowania, a magistrat rozmawia z przedsiębiorcami oraz dyrektorami spółek miejskich, tak aby zawrzeć w karcie wszystko to, co będzie satysfakcjonowało mieszkańców i osoby, które chciałyby osiedlić się w Gorzowie.

- Naszym marzeniem jest, aby Karta Mieszkańca Gorzowa była kartą kompleksową i zadowoliła każdego, od nastolatka poprzez osobę dorosłą, aż do seniora. Liczymy na to, że kartę uda się wprowadzić w pierwszej połowie 2018 roku – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości