Kantory internetowe. Czy dolara amerykańskiego warto wymieniać online?

24 sierpnia 2017, 11:09, red
Coraz więcej spraw załatwiamy przez Internet – to w sieci robimy zakupy, opłacamy rachunki i wypełniamy urzędowe wnioski. W sieci dokonujemy również wymiany waluty, korzystając z usług internetowego kantoru. Czy słusznie i czy taka wymiana naprawdę się opłaca? Kiedy warto wymienić swoje pieniądze online?

O każdej porze dnia i nocy

Niewątpliwą przewagą kantorów internetowych nad stacjonarnymi jest fakt, że są one czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Nie musimy udawać się do placówki, stać w kolejce do okienka, czekać na jego otwarcie i narażać się na ewentualne braki gotówki – z kantoru online możemy skorzystać w każdej chwili! By dokonać transakcji, nie musimy również opuszczać domu – możemy wymienić pieniądze siedząc w wygodnym fotelu. Jedyne, czego potrzebujemy to urządzenie z dostępem do Internetu i numer konta.

Czas na oszczędności

Wymiana środków w kantorze internetowym to oszczędność nie tylko czasu i energii, ale także pieniędzy. Kantory internetowe oferują znacznie niższy spread, którego różnica może sięgać nawet kilkudziesięciu groszy! Szczególnie skorzystają na tym ci, którzy regularnie dokonują transakcji na duże kwoty. Ponadto korzystając z usług internetowego kantoru, nie musimy obawiać się opłat dodatkowych czy prowizji. Dotyczy to wszystkich dostępnych walut. Jeśli przykładowo zależy nam na najkorzystniejszym kursie dolara, warto na bieżąco śledzić ofertę kantorów online, by nie przegapić najlepszych okazji. Kursy walut zmieniają się w nich dynamicznie i w przeciwieństwie do banków, w kantorze internetowym nie obowiązują sztywne tabele.

Bezpieczeństwo

Wymieniając środki online, nie musimy obawiać się o ich bezpieczeństwo – dbają o nieprofesjonalne systemy zabezpieczeń, które znamy na co dzień z bankowości elektronicznej. Korzystając z internetowych kantorów eliminujemy także konieczność poruszania się po mieście z gotówką, tym samym nie narażamy się na jej kradzież.

Kantor internetowy to doskonały wybór dla osób, które pracują za granicą i regularnie przelewają pieniądze swoim bliskim. Chętnie korzystają z niego również ci, którzy spłacają wysokie raty kredytu walutowego. Gdy zdecydują się na samodzielną wymianę pieniędzy, kwota comiesięcznych zobowiązań zmniejszy się, a w skali całego okresu kredytowania, pozwoli sporo zaoszczędzić. Kto jeszcze może skorzystać z usług kantoru online? Każdy, komu zależy na szybkości realizacji transakcji i korzystnych warunkach wymiany przy jednoczesnej wygodzie użytkowania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości