Wiadomości

W przyszłym tygodniu pojedziemy ulicą Walczaka

23 sierpnia 2017, 18:05, red
fot. Kamil Lewera/Radio PLUS Gorzów
To wprost nie do uwierzenia! Ulica Walczaka ma być przejezdna i to już pod koniec sierpnia. Zamknięta od blisko 400 dni ulica ma już jedną warstwę asfaltu.

Co prawda nie na całej długości i jeszcze brakuje chodników, ale widać, że prace na tej jednej z najważniejszych arterii w końcu nabrały tempa. Oznacza to, że jedna z najdłużej trwających inwestycji drogowych zbliża się ku końcowi.

Kilkanaście dni temu, kiedy to pierwsze maszyny rozpoczęły wylewanie asfaltu, wielu przecierało oczy ze zdumienia. Teraz już na Walczaka odbywa się w miarę normalny ruch – oczywiście ten lokalny. Nie ma jeszcze oficjalnie możliwości przejechania całą ulicą – od nowego ronda do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego.

Taka możliwość ma być już w przyszłym tygodniu. Nikt tego oficjalnie nie zapowiedział, ale takie informacje dziennikarze lokalnego radia usłyszeli od kierownika robót, który chętnie by już zakończył pracę w tym miejscu. Asfalt się leje, do wykonania zostały pobocza i chodniki. Te prace mają już być wykonywane przy ciągłym ruchu.

Otwarcie Walczaka to będzie wielka ulga nie tylko dla mieszkańców tej ulicy, ale także tych, którzy ponad rok muszą stać w korkach jadąc w kierunku Manhattanu przez Teatralną, bądź Wyszyńskiego. Teraz ruch pojazdów w kierunku tego osiedla rozłoży się na kilka ulic i – miejmy nadzieję – choć na chwilę odetchniemy od korków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości