Wiadomości

W przyszłym tygodniu pojedziemy ulicą Walczaka

23 sierpnia 2017, 18:05, red
fot. Kamil Lewera/Radio PLUS Gorzów
To wprost nie do uwierzenia! Ulica Walczaka ma być przejezdna i to już pod koniec sierpnia. Zamknięta od blisko 400 dni ulica ma już jedną warstwę asfaltu.

Co prawda nie na całej długości i jeszcze brakuje chodników, ale widać, że prace na tej jednej z najważniejszych arterii w końcu nabrały tempa. Oznacza to, że jedna z najdłużej trwających inwestycji drogowych zbliża się ku końcowi.

Kilkanaście dni temu, kiedy to pierwsze maszyny rozpoczęły wylewanie asfaltu, wielu przecierało oczy ze zdumienia. Teraz już na Walczaka odbywa się w miarę normalny ruch – oczywiście ten lokalny. Nie ma jeszcze oficjalnie możliwości przejechania całą ulicą – od nowego ronda do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego.

Taka możliwość ma być już w przyszłym tygodniu. Nikt tego oficjalnie nie zapowiedział, ale takie informacje dziennikarze lokalnego radia usłyszeli od kierownika robót, który chętnie by już zakończył pracę w tym miejscu. Asfalt się leje, do wykonania zostały pobocza i chodniki. Te prace mają już być wykonywane przy ciągłym ruchu.

Otwarcie Walczaka to będzie wielka ulga nie tylko dla mieszkańców tej ulicy, ale także tych, którzy ponad rok muszą stać w korkach jadąc w kierunku Manhattanu przez Teatralną, bądź Wyszyńskiego. Teraz ruch pojazdów w kierunku tego osiedla rozłoży się na kilka ulic i – miejmy nadzieję – choć na chwilę odetchniemy od korków.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości