Wiadomości

Usuńmy nienawiść z Gorzowa

17 sierpnia 2017, 11:39, red
"Tureckie psy", "Ciapaty do gazu", "śmierć turasom” - taki i podobne hasła pojawiły się na jednej ze ścian w okolicach gorzowskiego bulwaru. Dzisiaj grupa ochotników ma zamalowywać te rasistowskie hasła. Akacja rozpocznie się o 16:30

- To nienawiść w czystej postaci. Po cichu liczyłem, że ktoś to szybko zamaluje. Cisza. Wszyscy na wakacjach. Wczoraj przybył kolejny hejterski napis. Mam świadomość, że potępienie takiej „twórczości” jednocześnie nagłaśnia ją. Sądzę, że to „dzieło” zwykłych idiotów z IQ 60, że nie stoi za tym żadna ideologia wykorzystująca tu haniebnie symbol Polski Walczącej. Nic nie usprawiedliwia takich skandalicznych haseł, zwłaszcza w miejscu, które wygrywa kolejny „konkurs piękności” - komentuje Mariusz Zbanyszek, inicjator akcji.

Organizatorzy akcji liczą na pomoc mieszkańców Gorzowa. Potrzebne są farba, pędzle i czas. - Lepiej, że będą niepasujące kolory niż by jeden dzień dłużej te paskudztwa widniały w naszym Mieście. Przecież tam chodzą również turyści z innych państw, także arabskich, parkują samochody. Jaki obraz Gorzowa i Polski wyniosą?! - pyta retorycznie Mariusz Zbanyszek.

Akcja rozpoczyna się o godzinie 16:30. Zbiórka na gorzowskim bulwarze – w okolicach woliery (dużej klatki dla ptaków).


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości