Oszuści dzwonią do mieszkańców Gorzowa

21 lipca 2017, 15:00, ak
fot. Marcin Kluwak
Na wnuczka lub policjanta – w ten sposób złodzieje próbowali wyłudzić od gorzowian pieniądze podczas rozmów telefonicznych. Na szczęście, mieszkańcy szybko spostrzegli się, że mają do czynienia z oszustami.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymali kilka sygnałów od mieszkańców Gorzowa, o tym że ktoś próbował ich telefonicznie oszukać.

Do gorzowian miały dzwonić osoby podające się za ich wnuka, a także za oficera CBŚP. W obu sposobach chodziło o wyłudzenie pieniędzy. Policjanci wielokrotnie ostrzegali o działaniu naciągaczy podszywających się za fałszywych wnuczków, hydraulików czy policjantów.

- Osoby, z którymi oszuści przeprowadzili podejrzane rozmowy telefoniczne, po ich zakończeniu natychmiast powiadomiły policję. Dzięki czujności i szybkiej reakcji mieszkańców Gorzowa, policjanci od razu rozpoczęli pracę nad ustaleniem osób, które były autorami tych rozmów – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policja przestrzega

Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy!

Po takiej rozmowie telefonicznej, której przebieg wyda nam się podejrzany, powinniśmy jak najszybciej poinformować o tym fakcie policję. Powinniśmy również być ostrożnym w kontaktach z osobami odwiedzającymi nasz dom, mieszkanie. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.

Przede wszystkim, w przypadku pojawienia się przed naszymi drzwiami osób podających się za hydraulików czy administratorów warto wiedzieć, czy rzeczywiście taka wizyta była zaplanowana. Sprawdźmy to, zadzwońmy do administratora budynku lub do firmy, która ma dokonać przeglądu czy naprawy usterki.

Postarajmy się zapamiętać również, jak wyglądały takie osoby, w co były ubrane, jak się przedstawiały. Przyjechały samochodem czy przyszły pieszo? Te informacje pozwolą szybciej zidentyfikować i zatrzymać oszustów. Warto również, aby poprosić o pomoc osoby najbliższe – sąsiadów czy rodzinę. Ich obecność sprawi, że poczujemy się pewniej i bezpieczniej, a w razie ewentualnego niebezpieczeństwa nie będziemy sami.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości