Sześć działek znalazło swoich właścicieli

21 lipca 2017, 13:50, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek odbył się kolejny przetarg w ramach programu „Tania działka budowlana”. Tym razem pod młotek poszły grunty przy ulicach Granicznej, Pełczyckiej i Kowalskiego w Gorzowie.

Miasto ma do sprzedania, w ramach programu, 108 działek. Do tej pory, od kwietnia br., udało się znaleźć nabywców na 13 z nich. Na trzecią licytację, w ramach programu „Tania działka budowlana”, wystawiono kolejnych dziewięć. Na trzy z nich nie wpłynęło wadium, a zatem w czwartek sprzedano kolejne sześć.

Z trzech działek oferowanych na ulicy Granicznej kupiono tylko jedną; nabyto ją po zaoferowaniu 1 % ceny wywoławczej. Podobnie było z jedną z działek na Pełczyńskiej (na drugą nie było chętnych).

Największe zainteresowanie budziły cztery działki przy ulicy Kowalskiego. Za jedną z nich, o powierzchni 870 m kwadr. zaoferowano 150 tys. zł (cena wywoławcza 41 400 zł), za inną o podobnej powierzchni (890 m kwadr.) 60 tys. zł (cena wywoławcza 42 500 zł).

Za 120 tys. zł (cena wywoławcza 53 800 zł) sprzedano działkę przy ul. Kowalskiego o powierzchni 1100 m. kwadr), za inną o podobnej powierzchni nabywca zapłaci 55 tys. zł.

Nabywcy nieruchomości w ramach programu będą musieli spełnić następujące warunki:

- rozpoczęcie zabudowy w terminie dwóch lat i wybudowanie budynku mieszkalnego zgodnie z przepisami prawa,

- zgłoszenie budynku do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości,

- zameldowanie i zamieszkanie w terminie czterech lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia prawa użytkowania wieczystego.

Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości