Ponad 84 tys. złotych zebrane dla katedry

20 lipca 2017, 12:16, red
fot. Dawid Nowakowski
W miniony weekend w gorzowskim amfiteatrze odbyły się koncerty charytatywne„Razem dla Katedry”. Dochód ze sprzedaży biletów został w całości przekazany na rzecz odbudowy wieży kościoła.

W piątek, 14 lipca na scenie amfiteatru wystąpiła Maryla Rodowicz. Bilety na jej występ kupiło 1 376 osób. Następnego dnia gwiazdą amfiteatru była Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Show obejrzało 2 262 osoby.

Dzięki temu zebrano 84 tysiące 192 złote 64 grosze - to kwota, która zostanie przekazana dla parafii katedralnej na odbudowę gorzowskiej katedry.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w koncertach. To dzięki waszemu zaangażowaniu możemy wesprzeć renowację naszego najcenniejszego zabytku - powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Z powodu pożaru gorzowskiej katedry 1 lipca br. odwołano dużą część zaplanowanych z okazji Dni Gorzowa koncertów. Organizatorzy niemalże natychmiast podjęli starania, by mimo to, zaproszone do Gorzowa gwiazdy mogły zaprezentować się naszej publiczności.

Koncerty charytatywne „Razem dla Katedry” to nie jedyna forma finansowego wsparcia dla przedsięwzięcia, jakim jest remont świątyni. Cały czas trwa zbiórka na konta parafii i Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej. Ponadto trwają prywatne licytacje i zbiórki, z których dochód będzie przeznaczony dla katedry. W niedzielę 16 lipca br. z rąk nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Martina Wilke prezydent Jacek Wójcicki odebrał czek z kwotą 10 000 € na wsparcie remontu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->