Wiadomości

Kolejne tanie działki idą pod młotek

19 lipca 2017, 17:07, ak
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Dziewięć osób będzie licytowało działki budowlane, które miasto Gorzów sprzedaje w ramach programu „Tania działka budowlana”. Tereny, które będzie można kupić znajdują się przy ul. Granicznej, Pełczyckiej i Kowalskiego.

Do sprzedania, w ramach programu „Tania działka budowlana” gorzowski magistrat ma w sumie 108 działek. Do tej pory, od kwietnia 2017 roku udało się znaleźć nabywców na 13 z nich.

Na trzecią licytację wystawiono kolejnych dziewięć terenów przy ulicach Granicznej, Pełczyckiej i Kowalskiego. Ceny wywoławcze, w zależności od wielkości terenów, wahają się od 28 do 54 tysięcy złotych.

Efekt? 13 wpłaconych wadiów i 9 osób zainteresowanych licytacją. Niestety na trzy działki nie wpłynęło wadium, więc pod młotek pójdzie tylko sześć. Początek licytacji w czwartek 20 lipca o godz. 10 w Urzędzie Miasta.

Nabywcy nieruchomości w ramach programu będą musieli spełnić następujące warunki:

- rozpoczęcie zabudowy w terminie dwóch lat i wybudowanie budynku mieszkalnego zgodnie z przepisami prawa,

- zgłoszenie budynku do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości,

- zameldowanie i zamieszkanie w terminie czterech lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia prawa użytkowania wieczystego.

Po spełnieniu powyższych warunków nabywcy nieruchomości będą mogli wykupić na własność działkę oddaną w użytkowanie wieczyste z zastosowaniem 75% bonifikaty od ceny sprzedaży.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości