By mieszkańcom jeździło się lepiej

18 lipca 2017, 09:39, red
fot. Mateusz Stefaniak
Gorzowski magistrat szuka firmy, która przeprowadzi badania marketingowe w zakresie komunikacji miejskiej i podmiejskiej. To wszystko ma sprawić, że system sieci komunikacyjnej oraz opłaty zostaną dopasowane do potrzeb mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich miejscowości.

Władze Gorzowa ogłosiły przetarg na „Optymalizację układu sieci komunikacji miejskiej i taryfy opłat komunikacji miejskiej na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz gmin sąsiadujących, z którymi miasto Gorzów zawarło porozumienie w zakresie publicznego transportu zbiorowego”.

Oznacza to, że zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przeprowadzić analizę obecnego układu komunikacji miejskiej, wskazać niezbędne w jego ocenie zmiany oraz dokonać optymalizacji istniejącej sieci komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

- Optymalizacja układu komunikacji miejskiej powinna uwzględniać budowę nowej linii tramwajowej na osiedlu Górczyn, przebudowę drogi krajowej nr 22 wraz z przedłużeniem linii tramwajowej do ul. Fieldorfa-Nila, planowaną budowę węzła przesiadkowego w okolicach dworców PKP i PKS, w tym konieczność skomunikowania węzła z innymi rejonami miasta w sposób umożliwiający sprawną obsługę podróżnych. Wykonawca przeprowadzi również analizę oddziaływania Strefy Płatnego Parkowania na komunikację miejską – opowiada Marek Świst z wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego Urzędu Miasta Gorzowa.

Optymalizacja taryfy opłat za przejazdy komunikacją miejską zostanie poprzedzona badaniami marketingowymi popytu (struktury pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej), zarówno na liniach miejskich i podmiejskich, struktury posiadanych przez pasażerów uprawnień do przejazdów ulgowych lub bezpłatnych, wskaźnika gapowiczów).

Na podstawie analizy wyników badań oraz analizy obecnej taryfy opłat wykonawca przedstawi propozycję zmian w taryfie m.in. nowe rodzaje biletów, wraz z prognozą kosztów. Przedstawi propozycję zmian nośników biletów np. kartę miejską.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas do końca listopada na wykonanie zlecenia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości