Gorzów dostał 10 tys. euro na katedrę

17 lipca 2017, 10:23, ak
fot. Marcin Kluwak
W weekend we Frankfurcie nad Odrą rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na odbudowę gorzowskiej katedry. Burmistrzowie Frankfurtu i Słubic wręczyli również prezydentowi Jackowi Wójcickiemu symboliczny czek na kwotę 10 tys. euro.

W niedzielę 16 lipca o 12.00, we Frankfurcie nad Odrą zabrzmiały dzwony Kościoła Mariackiego, które można usłyszeć tylko w wyjątkowych momentach. W ten sposób, miasto Frankfurt i Słubice rozpoczęły zbiórkę pieniędzy na odbudowę gorzowskiej katedry.

Na scenie przed ratuszem, przy Kościele Mariackim, pojawili się burmistrzowie Frankfurtu i Słubic: dr Martin Wilke i Tomasz Ciszewicz, przedstawiciele kościołów z obu stron Odry, a także prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Podczas wystąpienia na scenie, nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą ogłosił, że przekazuje na odbudowę gorzowskiej katedry 10 tys. euro i rozpoczyna zbiórkę pieniędzy.

W pomoc dla Gorzowa włączyły się również Słubice. - Gorzów jest stolicą lubuskiego i wszystkie miasta powinny wspierać północną stolicę. Ponadto jeżeli komuś się pomaga, to w ciężkich chwilach można również liczyć na tę pomoc – podkreślał Tomasz Ciszewicz, burmistrz Słubic.

Z kolei Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa nie krył wzruszenia i zaskoczenia z przekazania tak sporej kwoty pieniędzy. - Dla nas wsparcie Frankfurtu i Słubic jest bardzo ważne. Mówi się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i to jest właśnie taki moment. Poza tym Frankfurt był jednym z pierwszych miast, które wyciągnęło rękę z pomocą. Co prawda katedra była ubezpieczona, ale niestety pieniądze z ubezpieczenia nie pokryją w całości odbudowy wieży, dlatego to wsparcie od innych miast jest dla nas bardzo ważne – komentował prezydent Wójcicki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości