Przy Górczyńskiej powstanie stacja paliw?

14 lipca 2017, 13:57, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Niewykluczone, że w ciągu najbliższych kilku lat przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie zostanie wybudowana nowa stacja paliw. Terenem obecnego parkingu strzeżonego interesuje się Grupa Orlen.

Na osiedlu Górczyn znajduje się kilka stacji paliw. Być może powstanie kolejna i to przy samej ul. Górczyńskiej, koło budynku Panoramy, gdzie obecnie znajduje się parking strzeżony dla samochodów osobowych.

Działką o numerze 763 interesuje się spółka Anwil S.A., która należy do grupy PKN Orlen. Na tej działce docelowo miałaby powstać stacja paliw. Dlatego też Anwil zwrócił się do miasta Gorzowa z wnioskiem o „przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji paliw, który posłuży w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia”.

Decyzję w tej sprawie wyda prezydent Gorzowa, natomiast w sporządzeniu opinii będzie brał udział Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie oraz Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie.

Jak przyznaje jeden z pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa – sam wniosek o wydanie takiej opinii, wcale nie oznacza, że stacja paliw w tym miejscu powstanie. Wszystko przez to, że taką decyzją środowiskową może posługiwać się przez najbliższe 6 lat, a jeżeli inwestycja jest etapowa to nawet i 10 lat.

O tym czy stacja paliw przy ul. Górczyńskiej zostanie wybudowana, zależy od decyzji środowiskowej oraz od tego czy firma zdecyduje się na tę inwestycję. Jednak niewykluczone, że taka stacja mogłaby tam powstać, ponieważ jest to bardzo dobra logistycznie lokalizacja – w samym centrum osiedla, obok sklepów i hipermarketu. Budowa może jedynie nie spodobać się mieszkańcom pobliskich bloków.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości