Ścieżka do Kłodawy doczeka się oświetlenia

13 lipca 2017, 14:13, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Jeszcze w tym roku mieszkańcy Gorzowa i Kłodawy będą mogli korzystać w nocy bez obaw ze ścieżki pieszo-rowerowej, która łączy miasto z gminą. Wszystko dzięki budowie oświetlenia ścieżki na całej jej długości.

O oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej mieszkańcy Gorzowa, Kłodawy oraz radni zabiegali od kilku lat. Jednak na ten cel nigdy nie było pieniędzy lub podawane były zupełnie inne powody.

A z traktu pieszo-rowerowego, zwłaszcza w sezonie letnim korzystają setki mieszkańców zarówno Gorzowa, jak i Kłodawy. Są to nie tylko rowerzyści, ale również biegacze. Dlatego oświetlenie drogi było dla nich tak bardzo ważne.

W końcu, miasto Gorzów i gmina Kłodawa wzięły się za realizację tej inwestycji. Oświetlenie powstanie na całej długości ścieżki od rzeczki Srebrnej do jeziora w Kłodawie. Oczywiście z podziałem na część realizowaną przez gorzowski magistrat, jak i przez urzędników z Kłodawy.

Na początku lipca rozpoczął się pierwszy etap budowy oświetlenia przez gminę, od jeziora do granic administracyjnych. Z kolei władze Gorzowa szukają póki co firmy, która zajmie się budową oświetlenia na długości 1,3 km od rzeczki srebrnej do granic miasta.

Dobrą wiadomością jest to, że inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku i mieszkańcy będą mogli korzystać z oświetlonej drogi pieszo-rowerowej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości