Z 3 promilami wsiadł za kierownicę chryslera

13 lipca 2017, 11:34, ak
fot. KWP
Policjanci z Gorzowa zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego chryslera. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany, a do tego ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany listem gończym.

W środę 12 lipca po południu policjanci z gorzowskiej drogówki patrolowali okolice podgorzowskich Chwalęcic i po godzinie 16 zatrzymali do kontroli osobowego chryslera.

- Po podejściu do samochodu mundurowi wyczuli od 40-letniego mężczyzny, który siedział za kierownicą auta silną woń alkoholu, dlatego przeprowadzili badanie alkomatem. Urządzenie wykazało aż trzy promile alkoholu w organizmie kierowcy. Samochód, którym się poruszał został odholowany na parking strzeżony – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji

Mężczyzna minioną noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 40-latek posiada dożywotni zakaz wszelkich pojazdów mechanicznych, który został orzeczony przez sąd za poprzednie przypadki kierowania samochodem po alkoholu. Ponadto 40-latek był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności właśnie za niestosowanie się orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości