Zapytaliśmy gorzowian o msze św. w „Kokosie” [film]

7 lipca 2017, 20:02, ak
fot. Anna Kluwak
Pożar katedry w poruszył praktycznie wszystkich mieszkańców Gorzowa, a zwłaszcza wiernych z parafii katedralnej. Najbliższa liturgia ma odbyć się na Starym Rynku, natomiast docelowo w budynku po dawnym „Kokosie”.

Co najmniej przez rok gorzowska katedra nie będzie dostępna dla wiernych – wszystko oczywiście zależy od tego jak szybko uda się odbudować zabytek po pożarze, który wybuchł na wieży kościoła w sobotę 1 lipca.

Tym samym wierni z parafii katedralnej pozostali bez swojego kościoła i przyznają, że czują się trochę bezdomni, a patrząc na zniszczoną katedrę czują smutek i żal. Dlatego też najbliższa, niedzielna msza św. ma zostać odprawiona na Starym Rynku. Jednak docelowo liturgia ma być odprawiana w budynku po dawnym „Kokosie”, gdzie ostatnio mieścił się supermarket Tesco.

Portal gorzowianin.com postanowił zapytać o zdanie mieszkańców Gorzowa – czy budynek dawnego „Kokosa” jest odpowiednim miejscem na odprawianie mszy św. Odpowiedź na pytanie w materialne wideo.

Niezbędne informacje:

- Msze św. niedzielne będą odprawiane na Starym Rynku o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Ten porządek obowiązuje już od najbliższej niedzieli 9 lipca aż do czasu pozyskania tymczasowego pomieszczenia na sprawowanie liturgii.

- Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki (tzw. biały kościół - parafia ojców kapucynów).

- Kancelaria parafialna funkcjonuje normalnie - tzn. w budynku plebanii katedralnej przy ul. Obotryckiej 10. Obowiązuje porządek wakacyjny otwarcia kancelarii: w poniedziałki i czwartki w godz. 11.00-13.00 i 15.30-17.30. W sprawach nagłych (pogrzeb, wezwanie do chorego) można się kontaktować z duszpasterzami również poza godzinami otwarcia biura parafialnego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości