Wiadomości

Skrzyżowanie w centrum zostanie otwarte

3 lipca 2017, 18:27, ak
Kierowcy nie będą musieli już korzystać z objazdów, aby dostać się z centrum na Zawarcie w Gorzowie. W ciągu najbliższych godzin powinno zostać otwarte skrzyżowanie Sikorskiego-Chrobrego.

Być może dzisiaj wieczorem lub we wtorek rano zostanie zmieniona organizacja ruchu na zamkniętym do tej pory skrzyżowaniu ul. Chrobrego-Sikorskiego. Wszystko przez zakończenie działań straży pożarnej przy rozbiórce kopuły katedry.

- Zanim ruch zostanie puszczony, trzeba najpierw uprzątnąć jezdnię. Czekamy na podjęcie ostatecznych decyzji i zakończenie prac porządkowych. Na początek zostanie umożliwiony przejazd z mostu Staromiejskiego w ul. Chrobrego. Kierowcy będą mogli pojechać prosto lub w lewo. Nie będzie możliwości skrętu w prawo w ul. Sikorskiego w kierunku urzędu miasta. Z kolei kierowcy jadący ul. Chrobrego w kierunku mostu będą mogli pojechać prosto i w prawo – komentuje Andrzej Feredkiewicz z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Na początek na skrzyżowaniu pojawią się policjanci, którzy będą ręcznie sterowali ruchem. Trzeba pamiętać, że sygnały pokazywane przez funkcjonariusza są ważniejsze od sygnalizacji świetlnej.

To, że kierowcy mają z tym problem doskonale było widać w poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Jagiełły, Wybickiego i Chrobrego – kierowcy mając zielone światło wjeżdżali na skrzyżowanie, chociaż policjant wyraźnie pokazywał, że należy się zatrzymać. A kiedy było czerwone światło i funkcjonariusz dawał sygnały do jazdy, niektórzy kierowcy stali i byli po prostu zdezorientowani.

Policjanci będą sterować ruchem, dopóki na skrzyżowaniu nie pojawi się tymczasowe oznakowanie mówiące o nowej organizacji ruchu.

AKTUALIZACJA

godz. 19.30 - Decyzja w sprawie przejezdności skrzyżowania ul. Chrobrego została już podjęta. Ruch zostanie puszczony w poniedziałek w godzinach wieczornych. Teren wokół gorzowskiej katedry został ogrodzony i wyłączony z ruchu pieszych.

Jak jeździć:

 - kierowcy jadący od strony Mostu Staromiejskiego na skrzyżowaniu Sikorskiego i Chrobrego mogą skręcić w lewo lub jechać prosto. Nie można skręcić w prawo - pas w stronę Urzędu Miasta jest wyłączony z ruchu.

- kierowcy jadący ul. Sikorskiego od strony ul. Młyńskiej, na skrzyżowaniu z ul. Chrobrego mogą skręcić w prawo lub w lewo. Jazda w stronę Urzędu Miasta jest niemożliwa.

- kierowcy jadący ul. Chrobrego od strony skrzyżowania z ul. Jagiełły mogą skręcić w prawo w ul. Sikorskiego lub kontynuować jazdę w stronę Mostu Staromiejskiego. Nie można natomiast skręcić w lewo w stronę Urzędu Miasta.

- możliwy jest przejazd ul. Sikorskiego od strony Urzędu Miasta. Na skrzyżowaniu z ul. Chrobrego kierowcy mogą jechać w lewo, prostu lub w prawo.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości