Artyści Euforii Dźwięku zagrają charytatywnie

3 lipca 2017, 11:06, Anna Kluwak
fot. Dawid Nowakowski
Chociaż Dni Gorzowa zostały odwołane i nie odbyły się żadne koncerty, to dj’e Euforii Dźwięku zadeklarowali przyjazd do Gorzowa i wystąpienie na nadwarciańskich błoniach. Miasto rozmawia również z innymi artystami

- Nie tak miały wyglądać obchody 760-lecia miasta – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa, który po pożarze gorzowskiej katedry podjął decyzję o odwołaniu Dni Gorzowa.

To oznaczało, że żadne koncerty i imprezy towarzyszące zaplanowane na sobotni wieczór i niedzielę nie odbyły się. Ta decyzja podzieliła mieszkańców miasta. Na naszym facebookowy profilu gorzowianin.com pojawiały się różne komentarze. Jedni chwalili prezydenta za postawę i odwołanie imprez, inni krytykowali i nie potrafili zrozumieć dlaczego koncerty zostały odwołane.

Tak odważna decyzja prezydenta Wójcickiego oznacza również, że pieniądze które zostały wydane na organizację Dni Gorzowa po prostu przepadną. - Umowy z artystami są tak skonstruowane, że jeżeli nawet koncert został odwołany z powodu pożaru, to muzykowi i tak trzeba zapłacić – tłumaczy Wójcicki.

Jak się okazało, dj’e którzy mieli wystąpić na Wale Okrężnym w ramach Euforii Dźwięku – doskonale rozumieją decyzję prezydenta i postanowili przyjechać do Gorzowa jeszcze raz.

- Kochani, podczas tego weekendu mieliśmy świętować 760-lecie miasta, wydarzenia które w swoim logotypie zawiera obrazek katedry, najważniejszego zabytku, serca Gorzowa. W pełni zgadzamy się i popieramy decyzję prezydenta i całego sztabu kryzysowego, odnośnie odwołania koncertów i wszystkich imprez towarzyszących. To była jedyna i słuszna decyzja. Nie możemy świętować i celebrować, kiedy blisko 200 strażaków gasi pożar, na wysokości kilkudziesięciu metrów. 32 zastępy z Gorzowa, Poznania, Polic, pobliskich miast i wiosek, kadetów i ochotników. Tej nocy mieszkańcy wynosili kościelne relikwie, ulice były zamknięte, było niebezpiecznie, było smutno… Nie wyobrażamy sobie słuchać muzyki, gdy w linii prostej 300 metrów od terenu imprezy na naszych oczach płonie ikona Gorzowa i ludzie ryzykują swoje życie! Takie samo zdanie mają artyści występujący na naszej scenie – piszą w oficjalnym komunikacie organizatorzy Euforii Dźwięku.

Dostają oni informacje od DJ-ów, że mocno współczują wszystkim mieszkańcom i uczestnikom imprezy obu scen. Tym samym z entuzjazmem wyrażają chęć ponownego przyjazdu i wystąpienia dla mieszkańców Gorzowa.

- Jesteśmy gotowi do przeniesienia imprezy na inny termin, z jeszcze większym zapałem! Po rozmowach z artystami: Westbam, Tonka, 4 Strings, Dune, Gromee, Miqro, Cherry, Milkwish i całym supportem. Wszyscy zadeklarowali się wystąpić na imprezie charytatywnej, na której przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na remont katedry. Pozostaje kwestia wyboru daty, godzin występów i logistyki. Dziękujemy wszystkim, którzy przez te dwa ciężkie dni, byli wyrozumiali i wspierali dobrym słowem akcję ratowniczą i podjętą decyzję! - podkreślają organizatorzy.

Nie wykluczone, że inni artyści, którzy mieli wystąpić na głównej scenie przyjadą do Gorzowa jeszcze raz. - Napływają do nas różne sygnały od muzyków, którzy mieli wystąpić. Póki co trwają rozmowy i jest jeszcze za wcześnie na szczegóły. Jednak jedno jest pewne, będziemy chcieli zorganizować koncert charytatywny – komentuje prezydent Wójcicki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości