Wiadomości

Znamy organizację ruchu w centrum

2 lipca 2017, 18:55, ak
W związku z działaniem służb w centrum Gorzowa, spowodowanym prowadzeniem działań związanych z pożarem katedry, została podjęta decyzja o zmianie organizacji ruchu. Gorzowscy policjanci ruchu drogowego pomogą w kierowaniu ruchem.

Chociaż pożar gorzowskiej katedry został opanowany i trwają ostatnie działania strażaków, to nie oznacza zakończenia czynności w ogóle. Swoje działania rozpocznie policja, która dokona oględzin miejsca zdarzenia, a także specjaliści z inspektoratu budowlanego czy konserwatorów oraz innych ekspertów.

Wiąże się to z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa zarówno służbom działającym na miejscu, jak i osobom postronnym. To z kolei powoduje utrudnienia związane z ruchem pieszych i pojazdów.

W związku z tym w najbliższym czasie niezbędne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Wciąż zamknięte pozostanie skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Chrobrego. Aby przejechać z centrum na Zawarcie kierowcy powinni skorzystać z Trasy Nadwarciańskiej. Co prawda w ograniczonym zakresie kierowcy osobówek będą mogli skorzystać z Mostu Staromiejskiego ale z pewnością będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

- kierowcy jadący z Zawarcia w kierunku centrum Mostem Staromiejskim będą musieli skręcić w lewo w ul. Spichrzową;

- kierowcy jadący w kierunku centrum ul. Spichrzową, od strony ul. Cichońskiego czy Herberta, nie będą mieli możliwości wjazdu na Most Staromiejski. W tym miejscu będzie nakaz jazdy prosto.

- kierowcy jadący w kierunku centrum ul. Spichrzową od ul. Młyńskiej, Jancarza czy Składowej będą zobligowani do jazdy w prawo na Most Staromiejski;

- kierowcy jadący w kierunku centrum ul. Chrobrego będą musieli odbić w prawo w ul. Pocztową.

KURSOWANIE AUTOBUSÓW MZK

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że w związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ulic Sikorskiego i Chrobrego w dalszym ciągu do odwołania komunikacja miejska funkcjonuje następująco:

a) zawieszona jest linia tramwajowa nr "2",

b) na trasie Wieprzyce - Piaski - Wieprzyce funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa, w kierunku Piasków komunikacja zastępcza kursuje przez przystanek "Zakład Energetyczny" natomiast w kierunku Wieprzyc przez przystanek "AWF",

c) linie autobusowe jadące w kierunku Zawarcia/Zakanala kursują ulicą Jagiełły, Warszawską, Trasą Nadwarciańską, Zieloną i od skrzyżowania ulicy Zielonej z Grobla te jadące w kierunku p. Śląska-Pole Golfowe pojadą ulicą Grobla do ul. Fabrycznej natomiast te jadące w kier. Zakanala od przystanku "Woskowa" powrócą na swoje stałe trasy,

d) linie autobusowe "107" i "125" kursują z pominięciem Centrum tj. od Ronda Santockiego jadą Trasą Nadwarciańską i dalej ulicą Zieloną od skrzyżowania ulicy Zielonej z Grobla jadące w kierunku p. Śląska-Pole Golfowe pojadą ulicą Grobla do ul. Fabrycznej natomiast te jadące w kier. Zakanala od przystanku "Woskowa" powrócą na swoje stałe trasy,

e) linie autobusowe "117", "129", "130", "131" od przystanku "Zakład Energetyczny" pojadą bezpośrednio do przystanku "AWF" przez ul. Kosynierów Gdyńskich (koło Biblioteki).

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości