Wiadomości

Utrudnienia i objazdy na Dni Gorzowa

29 czerwca 2017, 17:48, ak
W związku z Dniami Gorzowa od soboty 1 lipca od godziny 6.00 do poniedziałku 3 lipca do godziny 5.00 zamknięte dla ruchu zostaną: most Staromiejski wraz z przyległym rondem św. Jerzego oraz ulica Fabryczna od ronda św. Rocha do Towarowej i ulica Wał Okrężny.

W dniach 30 czerwca – 2 lipca w Gorzowie odbędzie się święto miasta. A to wiąże się niestety z utrudnieniami w ruchu drogowym i zamknięciem niektórych ulic. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Od soboty 1 lipca od godziny 6.00 do poniedziałku 3 lipca do godziny 5.00 zamknięte dla ruchu zostaną: most Staromiejski wraz z przyległym rondem św. Jerzego oraz ulica Fabryczna od ronda św. Rocha do Towarowej i ulica Wał Okrężny.

Przejazd w sobotę i w niedzielę z centrum miasta do dzielnicy Zawarcie możliwy będzie przez most Lubuski po trasie: ul. Chrobrego – Jagiełły – Warszawska – Rondo Santockie – Trasa Nadwarciańska – Rondo Kasprzaka – Koniawska – Rondo Grobla. O trasie objazdu informować będą ustawione tymczasowe znaki drogowe wskazujące objazd na Zawarcie. Natomiast przejazd do centrum miasta z Zawarcia (od ul. Śląskiej) możliwy będzie ulicą Wawrzyniaka –– Kolejową – Przemysłową – Woskową – Zieloną – Trasą Nadwarciańską – do Ronda Santockiego.

W trakcie obowiązywania czasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulic Spichrzowa – Chrobrego – Nadbrzeżna, rondzie Santockim oraz Przemysłowa – Mechaniczna. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Grobla – Woskowa – Zielona w przypadku blokowania się skrzyżowania planowane jest sterowanie ruchem przez funkcjonariuszy policji. Policjanci kierować będą również okresowo ruchem na rondzie Santockim.

Zamknięcie ulicy Nadbrzeżnej od wjazdu przy „Wildomie” do ul. Wodnej planowane jest już w piątek (30 czerwca) od godz. 6.00 do poniedziałku 3 lipca do godziny 5.00. Również wcześniej tj. w piątek od godz. 12.00 (na potrzeby ustawienia ogródków gastronomicznych) planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Fabrycznej, na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Towarowej.

Wówczas objazd zamkniętego odcinka będzie możliwy ulicami Wawrzyniaka i Śląską. Dla autobusów MZK jadących w kierunku pętli na ul. Śląskiej przygotowany zostanie przystanek tymczasowy na ul. Wawrzyniaka.

Trasy i przystanki Miejskiego Zakładu Komunikacji

Z tras objazdu korzystać będą również autobusy MZK kursujące na pętlę Śląska -Pole Golfowe (linie 101, 111, 125, 404). W związku z powyższym na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe. Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (100, 103, 107, 110, 134) oraz linie podmiejskie obsługujące Gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla, gdzie powrócą na stałą trasę.

Fotoreportaż


1/3 Plan objazdów na Dni Gorzowa

1/3 Plan objazdów na Dni Gorzowa

2/3 Plan objazdów na Dni Gorzowa

2/3 Plan objazdów na Dni Gorzowa

3/3 Plan objazdów na Dni Gorzowa

3/3 Plan objazdów na Dni Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości