Wiadomości

Nad Gorzów nadciąga burza

28 czerwca 2017, 21:10, ak
fot. Dawid Nowakowski
W środy wieczór ulice miasta mogą zamienić się w rwące potoki. Wszystko przez burzę, która przemierza przez województwo lubuskie. Przed ulewą ostrzega również urząd miasta.

IMGW ostrzegało o burzach, które miały przejść przez województwo lubuskie w środę 28 czerwca. Na 1 m.kw. ma spaść nawet 30 litrów wody, a wiatr może powiać z prędkością 80 km/h.

W godzinach popołudniowych ulewy przeszły przez Zieloną Górę, natomiast około godz. 21 front dotarł do Gorzowa.

Niewykluczone, że wiele ulic w mieście może zostać ponownie zalanych. Tak samo, jak miało to miejsce podczas ostatnich ulewnych deszczy m.in. Borowskiego, Wyszyńskiego, Jagiełły, Warszawska, 11 Listopada, Chrobrego czy Górczyńska.

Z kolei Urząd Miasta Gorzowa ostrzega, że podczas takich opadów odbiór wód opadowych przez kanalizację deszczową może być zakłócony, powodując wystąpienie lokalnych podtopień/ zalań. - W związku z powyższym zaleca się nie parkowanie w miejscach występowania podtopień, a także zabezpieczenie przed zalaniem budynków – podkreśla Sylwia Pierzecka z wydziału gospodarki komunalnej i transportu.

Ponadto w czwartek 29 czerwca prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 do 40 litrów na metr kwadratowy, lokalnie około 50 metrów, oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości