Architekci ze Szczecina przygotowali projekt hali widowiskowo-sportowej za 227,5 tys. zł. Sama budowla miała być wykonana z kamienia i szkła, a do tego wbudowana w skarpę na zakręcie przy ul. Słowiańskiej, tuż za kładką dla pieszych, która prowadzi z parku w kierunku osiedla Staszica.
Jednak po miesiącu od zaprezentowania koncepcji budowy hali na działce o numerze 1808 w odległości 800 metrów od Słowianki, okazało się że ta lokalizacja wcale nie jest najlepsza i będzie generować dodatkowe koszta.
Dlatego też przez trzy miesiące władze Gorzowa oraz specjalnie powołany zespół ekspertów analizował, w którym miejscu ostatecznie wybudować halę i co będzie najkorzystniejsze dla miasta.
W środę 28 czerwca została podjęta decyzja, gdzie zostanie zlokalizowana hala sportowo-widowiskowa – będzie mieściła się w bezpośrednim sąsiedztwie Słowianki.
- Ta lokalizacja jest korzystniejsza dla miasta. Dzięki temu, że hala zostanie wybudowana w pobliżu basenu, będzie taniej i uzupełni całe centrum sportowe. Będzie więc ekonomicznie i funkcjonalnie. Do tego zostanie wybudowany nowy parking, ponieważ mieszkańcy skarżyli się na problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych. Kolejnym plusem jest to, że hala będzie bliżej osiedla Staszica, przez co będzie bardziej dostępna – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.
Napisz do nas przez Messengera, WhatsAppa lub wyślij zgłoszenie. Możesz zostać anonimowy.
Dzięki wybraniu lokalizacji Słowianka będzie mogła ogłosić przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się budową hali. Roboty budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w 2019.
Sam budynek hali będzie wizualnie nawiązywał do Słowianki, aby cały kompleks był ze sobą spójny. Co do wnętrza obiektu, to tutaj nic się nie zmieni.
Hala widowiskowo-sportowa, która powstanie w Gorzowie będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych,. Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.
Obiekt ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i loże dla VIP-ów. Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych.
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
|
Twoje najpiękniejsze wspomnienia w dźwiękach rocka
19 maja 2026
kup bilet |
|
JUBILEUSZOWY KONCERT Z OKAZJI 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ
7 czerwca 2026
kup bilet |
|
Eleni z zespołem - Jubileusz 50-lecia!
18 maja 2026
kup bilet |