Rozbudowa ul. Myśliborskiej pod znakiem zapytania

28 czerwca 2017, 11:03, Anna Kluwak
Prace przy rozbudowie do dwóch pasów ul. Myśliborskiej w Gorzowie miało ruszyć na początku lipca. Oczywiście to niemożliwe, ponieważ na drodze inwestycji stanęły drzewa, których miasto póki co nie może wyciąć.

Na początku tego roku władze Gorzowa zapowiadały rozbudowę ul. Myśliborskiej do dwóch pasów jezdni na odcinku 2 km od ronda Szczecińskiego przy Tesco do skrzyżowania z ul. Dobrą – tam w przyszłości ma powstać rondo, które będzie łączyło się ze zjazdem z węzła S3. Wykonawca miał zostać wybrany wiosną, a prace miały rozpocząć z początkiem lipca.

Niestety z planów nic nie wyszło, ponieważ na drodze inwestycji stanęła wycinka drzew. Z ul. Myśliborskiej miało zniknąć 508 drzew i krzewów. Jednak tym razem, to nie obrońcy drzew wstrzymali inwestycję, a Urząd Wojewódzki.

- Mamy problem z uzyskaniem pozwolenia na wycinkę drzew z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Musimy uzupełnić dokumentację, ponieważ co chwilę wymagają od projektanta dodatkowych dokumentów. Liczymy na to, że że w lipcu uda się tę sprawę rozstrzygnąć i uzyskać pozwolenie. Mamy nadzieję, że nie w sierpniu, bo wtedy sprawa o wiele bardziej zostałaby skomplikowana – tłumaczy Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Jeżeli w lipcu uda uzyskać się pozwolenie na wycinkę drzew, to jeszcze w tym samym miesiącu magistrat będzie mógł ogłosić przetarg na wybranie wykonawcy inwestycji. Tak, aby jeszcze w wakacje wybrać firmę, która zajmie się rozbudową drogi.

- Jeżeli tylko to będzie możliwe, to chcemy ten pierwszy 700-metrowy odcinek od ronda do stacji paliw Orlen rozbudować jeszcze w tym roku. Ma to istotny wpływ na inwestora przy ul. Myśliborskiej, który do ruszenia z budową potrzebuje dwujezdniowej drogi -komentuje Radziński.

A chodzi o salon meblowy Agata Meble. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę sklepu na osiedlu Europejskim, jednak czeka na dwujezdniową ul. Myśliborską. Wszystko przez to, że ciężarówki nie wjadą na teren budowy przez wąskie uliczki osiedla Europejskiego. Dlatego też firma chce mieć dojazd od głównej drogi.

- Wierzymy w to, że jeżeli uzyskamy pozwolenie na wycinkę drzew, to dalsze prace ruszą bez problemu i jeszcze w tym roku uda się zrealizować pierwszy etap rozbudowy drogi – podkreśla wiceprezydent.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej do dwóch pasów ma kosztować łącznie 3 mln zł. Prace mają być przeprowadzone etapami i jeżeli rozpoczną się w tym roku, to ich finał planowany jest na 2019 rok.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości