Gorzów przystanią dla tańca

28 czerwca 2017, 09:45, red
fot. Łukasz Kulczyński, UM Gorzów
We wtorek wieczorem koncertem „Witamy w Gorzowie” rozpoczął się 24. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Przystań dla tańca”. Koncert galowy, w ramach Dni Gorzowa i obchodów 760-lecia miasta, odbędzie się w sobotę, także w amfiteatrze.

- Ten festiwal w Gorzowie jest już prawie ćwierć wieku, dzięki Wam i dla Was. Gromadzi tłumy kochających taniec z wszystkich zakątków świata - powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Gorzowian na festiwalu będą reprezentować „Buziaki”, „Aluzja” i „Mali Gorzowiacy”, a także „Kontra-Mini” i „Studio Tańca Parkieciarnia”.

Tegoroczna edycja imprezy to ukłon w stronę pasjonatów technik tańca współczesnego, nowoczesnego, jazzowego, a także baletu. Podczas festiwalu zaplanowano konkurs w dwóch kategoriach tanecznych; krótkie formy sceniczne i teatr tańca.

W środę zaplanowano przegląd konkursowy, w czwartek zespoły spotkają się z prezydentem Gorzowa i wojewodą lubuskim, a w piątek będą wypoczywać nad jeziorem w Nierzymiu.

Od ubiegłego roku formuła muzycznej imprezy zmieniła się. Wcześniej na jednym festiwalu spotykały się zespoły folkowe i tańca współczesnego. Teraz występują oddzielnie, na przemian.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości