Wiadomości

Przez blisko rok utrudniony będzie wjazd na most

27 czerwca 2017, 12:12, red
Już od środy kierowcy jadący przez Most Staromiejski muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do trzeciego, etapu inwestycji – modernizacji wiaduktu stalowego nad ul. Chrobrego.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, modernizacja wiaduktu realizowana będzie w dwóch etapach. Ma być zapewniony przejazd między Mostem Staromiejskim a ul. Chrobrego przynajmniej jednym pasem w każdym kierunku.

W pierwszym etapie prace realizowane będą po stronie zachodniej, przy zamkniętych dwóch pasach ruchu ul. Chrobrego (na odcinku od Spichrzowej do Nadbrzeżnej). Ruch od ul. Chrobrego w kierunku Zawarcia będzie możliwy z wykorzystaniem pasa ruchu do jazdy w kierunku przeciwnym (lewoskręt). W związku z powyższym już przed skrzyżowaniem z ul. Spichrzową, na ul. Chrobrego zamknięty zostanie prawy pas ruchu.

Natomiast ruch w przeciwnym kierunku (w kierunku centrum) odbywać się będzie dwoma pasami ruchu na wprost (bez możliwości skrętu w lewo i prawo w ul. Spichrzową) .Korytarze ruchu funkcjonujące na skrzyżowaniu wytyczone będą odpowiednimi tablicami kierującymi i zaporami drogowymi.

Na ul. Spichrzowej po stronie wschodniej nadal zamknięty będzie pas ruchu (na odcinku od Chrobrego do Pionierów) na długości około 120 m, z zachowaniem przejezdności na skrzyżowaniu ulic Pionierów – Spichrzowa. Na omawianym odcinku ul. Spichrzowa funkcjonować będzie jako jednokierunkowa. Na odcinku zachodnim ul. Spichrzowej nadal zamknięta będzie na odcinku od ul. Wodnej do ul. Chrobrego. Dla jadących ul. Spichrzową od dworca PKP wprowadzony jest nakaz jazdy w prawo w ul. Nadbrzeżną i Most Staromiejski.

Objazd do ul. Warszawskiej i Teatralnej dla kierowców jadących z Zawarcia wyznaczony zostanie od mostu Staromiejskiego prosto ulicami Chrobrego – Jagiełły – Warszawską, zgodnie z wcześniej wprowadzonym objazdem, związanym z zamknięciem odcinka ul. Sikorskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Cichońskiego.

Kierowcy jadący ul. Nadbrzeżną w kierunku ul. Teatralnej i Warszawskiej skierowani zostaną na most Staromiejski do ronda św. Jerzego, gdzie po wykonaniu manewru zawracania przejadą objazdem przez ul. Chrobrego i Jagiełły.

Według wstępnego harmonogramu, modernizacja wiaduktu przy Chrobrego miała rozpocząć się 20 maja. Pierwotny plan zakończenia to 26 kwietnia 2018 roku. Prace potrwają więc prawie rok.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości