Wiadomości

Konie biegały po ulicy Grobla

27 czerwca 2017, 09:39, ak
fot. czytelnik/archiwum
We wtorkowy poranek czytelnik zaalarmował nas o koniach biegających po ul. Grobla w Gorzowie. Według pana Tadeusza zwierzęta stwarzały zagrożenie w ruchu kołowym. Musiała interweniować policja.

To nie pierwszy przypadek, kiedy konie biegają po ulicach na gorzowskim Zakanalu. Najgłośniejsza „ucieczka” koni ze stadniny zlokalizowanej tuż za kanałem Ulgi miała miejsce w grudniu 2011 roku. Wówczas to 12-letnią klacz, na moście lubuskim potrącił samochód. Przybyły na miejsce zdarzenia weterynarz nakazał na miejscu zastrzelić zwierzę, aby ulżyć mu w cierpieniu. Od tego czasu właściciele stadniny dobrze pilnują swoich koni, wymienili też ogrodzenie, aby nie dochodziło do takich tragedii.

Jednak na ulicach Zawarcia i Zakanala wciąż pojawiają się konie. Jak udało się nam ustalić, konie uciekają z prywatnej posesji jednego z mieszkańców ulicy Krótkiej w Gorzowie. Stado, które urządza sobie wycieczki zazwyczaj nie oddala się zbyt daleko, jednak jeżeli któryś z koni zostanie spłoszony – może uciec i stworzyć niebezpieczeństwo dla osób postronnych. - Właściciel tych koni ma postawioną prowizoryczną szopę dla koni. Są one zaniedbane i często uciekają. Wielokrotnie w tym miejscu interweniowali obrońcy praw zwierząt, jednak niewiele udało się im wskórać - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com mieszkanka okolicznych domów.

Tym razem konie zrobiły sobie wycieczkę we wtorek 27 czerwca o czym poinformował nas czytelnik. Po godz. 7 rano stado pięciu koni biegało po ul. Grobla. - Konie maszerowały raz prawym pasem jezdni, raz lewym, przez co stwarzały zagrożenie w ruchu kołowym – pisze czytelnik Tadeusz. 

Na miejsce została wezwana policja. Aby nie stwarzać większego zagrożenia, policjanci zamknęli na kilka minut ruch – dopiero wtedy właścicielowi stada udało się zagonić konie na łąkę. - Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie właściciela za niedopilnowanie zwierząt - komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości