Wiadomości

Dni Gorzowa za prawie 1,5 mln zł

26 czerwca 2017, 18:35, Anna Kluwak
fot. Dawid Nowakowski
Tegoroczne święto miasta, które ma się odbyć w dniach 30 czerwca – 2 lipca ma sporo kosztować. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com władze Gorzowa wydadzą aż 1,4 mln zł na organizację imprezy.

Dni Gorzowa zostały reaktywowane przez prezydenta Jacka Wójcickiego w 2015 roku. Wtedy koszt organizacji imprezy pochłonął 450 tys. zł z budżetu miasta. Natomiast w ubiegłym roku był już to 1,3 mln zł.

Natomiast na tegoroczne Dni Gorzowa, które odbędą się w dniach 30 czerwca – 2 lipca miasto wyda aż 1,4 mln zł. - W tym roku udało nam się pozyskać od sponsorów 55 tys. zł, natomiast pozostała kwota pochodzi ze środków zapisanych w budżecie miasta – tłumaczy Hanna Błauciak.

Skąd takie wysokie koszty organizacji? Przede wszystkim za logistykę oraz telewizyjną transmisję koncertu Romane Dyvesa.

- Najwięcej pieniędzy pochłonie jak zwykle rozstawienie dużej sceny, nagłośnienie i światło. Do tego dochodzi zapewnienie wystarczającej liczby ochroniarzy i bezpieczeństwa na imprezie. Ta techniczna strona organizacji pochłonie aż 80 procent całego budżetu przeznaczonego na Dni Gorzowa. Pozostałe 20 procent, to wynagrodzenia dla artystów którzy wystąpią na scenie głównej. Ogromne koszta to również telewizyjna transmisja w Telewizji Polskiej koncertu Romane Dyvesa, które nakłada na nas dodatkowe obowiązki – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

O tym czy warto było wydać te 1,4 mln zł na organizację Dni Gorzowa przekonamy się już w ten weekend. A na gorzowian będą czekać koncerty oraz dodatkowe atrakcje.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości