Wiadomości

Remont Wróblewskiego jeszcze w wakacje

25 czerwca 2017, 15:38, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się przebudową jednej z najważniejszych dróg osiedlowych na osiedlu Górczyn. Prace mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu i zakończyć w tym roku.

W ostatnim czasie do naszej redakcji portalu gorzowianin.com docierały pytania mieszkańców co dalej z zapowiadanym remontem ul. Wróblewskiego. W końcu według zapewnień władz miasta, remont miał się rozpocząć w lipcu, a o inwestycji cicho.

Sprawdziliśmy na jakim etapie jest obecnie plan przebudowy drogi. Jak się okazało, gorzowski magistrat właśnie ogłosił przetarg na remont i szuka wykonawcy. Chętne firmy mogą zgłaszać się do piątku 7 lipca.

Firma, która wygra przetarg zajmie się kompleksową przebudową drogi na odcinku 850 metrów od budynku nr 37 do skrzyżowania z ul. Górczyńską.

Roboty obejmą wymianę krawężników po obu stronach jezdni, wymianę nawierzchni asfaltowej, przebudowę chodników, a także przebudowę istniejących miejsc parkingowych oraz budowę zatok postojowych w rejonie żłobka i przedszkola. Całkowity koszt inwestycji to 1,8 mln zł.

Wykonawca powinien wejść na teren budowy w sierpniu. Według umowy, firma będzie miała trzy miesiące na ukończenie prac. Tym samym nowiutką ul. Wróblewskiego powinniśmy przejechać na początku listopada.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości