Kierowcy ponownie stoją w korkach

24 czerwca 2017, 11:13, ak
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Kolejny weekend i masowe wyjazdy nad morze. To oznacza jedno dla kierowców – ponowne stanie w korku przed Gorzowem. Sytuacja nie jest ciekawa, bo kierowcy mogą postać nawet 30-45 minut.

Jak informują nas czytelnicy od samego rana trasa S3 w kierunku Gorzowa korkuje się. W końcu to pierwszy wakacyjny weekend.

Według relacji czytelników i map Google korek już na wysokości szkoły w Deszcznie. Aby przejechać 8-kilometrowy odcinek od Deszczna do mostu na Warcie potrzeba aż 41 minut.

Zakorkowana trasa S3 przed Gorzowem podczas wakacyjnych weekendów nie powinna już nikogo dziwić, a stanie w korku powinno spowodować, że kierowcy wybiorą trasy alternatywne. Tak się jednak nie dzieje, ponieważ kierowcy masowo co weekend jadą ekspresówką i stoją w kilkudziesięciomiuntowym korku, zamiast pojechać np. tzw. „starą trójką”.

- Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości wybierali drogi alternatywne te krajowe i wojewódzkie. Może wbrew pozorom nie są zbyt komfortowe, ale podczas weekendowej podróży na pewno dojedziemy nimi szybciej do celu. Natomiast kierowcy, którzy stoją w korku powinni uzbroić się w cierpliwość i być uprzejmym dla innych zmotoryzowanych oraz stosować jazdę na „suwak” na „wąskich gardłach” - komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Wybierając się nad morze pamiętajmy, że również przy zjeździe z S3 pod Szczecinem mogą tworzyć się korki. Tak samo może być już za Szczecinem, gdy kończy się dwupasmówka w kierunku morza.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości