Wiadomości

Kwadrat zmieni swoje oblicze

20 czerwca 2017, 10:00, ak
fot. Bartłomiej Nowosielski, UM Gorzów
Rozpoczęła się rewitalizacja „Kwadratu”, czyli terenu między ulicami Chrobrego, Krzywoustego, 30 Stycznia i Dąbrowskiego w Gorzowie. Plac został już ogrodzony i lada dzień ruszą prace. Efekt mamy poznać przed 10 listopada 2017 roku.

Plac Nieznanego Żołnierza w Gorzowie, a dla wielu gorzowian po prostu Kwadrat to miejsce bardzo zaniedbane. Skwer przy Chrobrego jest mało atrakcyjny, a dzieci nie mają nawet porządnego miejsca do zabawy.

Dlatego przebudowa tego miejsca cieszy mieszkańców. Teren został już przekazany wykonawcy i ogrodzony siatką. Jeszcze w tym tygodniu mają rozpocząć się prace.

Odnowiony plac ma być miejscem przeznaczonym na plenerowe wydarzenia kulturalne, z fontanną w centralnej części oraz z placem zabaw dostosowanym dla dzieci w różnym wieku.

Wyremontowane zostaną przede wszystkim chodniki i ciągi piesze na placu. Ponadto zostaną usunięte betonowe obrzeża trawników i wszelkie bariery architektoniczne. Pojawić się mają także iluminacje świetlne, oświetlenie LED czy też 175 nowych ławek. Do tego na skwerze pojawi się 12 stacjonarnych stolików z grami planszowymi. Remont czeka także zabytkową toaletę.

Rewitalizację „Kwadratu” za 5 944 959 zł, prowadzi Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza.

Prace powinny zakończyć się przed 10 listopada 2017 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości